27-05-2017 Smeceres sila stirnu buks
Distances
Susurs
~0.6-1.0 km
Skola
~6 km
Vāvere
~6 km
Zaķis
~10 km
Stirnu buks
~21 km
Lūsis
~28 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2017″ otrā posma apraksta lapā!

Starts/Finišs:: Sporta un atpūtas centrā “Smeceres sils”GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētas distanču kartes:: bit.ly/SmeceresSils

Taku skrējienu seriāla otrais posms tā dalībniekus ievedīs pašā Latvijas vidienē – Vidzemes augstienes teritorijā, kas ir augstākā Latvijas augstiene! Latvijas augstākie virsas punkti ir augstienēs. Latvijā neviena augstiene pēc sava absolūtā augstuma nesasniedz kalnu augstumus, tomēr cilvēki ikdienā augstākos paugurus dēvē par kalniem. Augstākie Latvijas punkti Gaiziņkalns (311,6m) un Sirdskalns (296,8m) atrodas Vidzemes augstienē.

Lai arī augstākos Latvijas paugurus šoreiz neizskriesim, trase solās būt gana izaicinoša un dinamiska. Sacensību centrs tiks izvietots sporta un atpūtas centrā “Smeceres sils”, pašā Madonas pievārtē.

Distanču izveidē un sacensību organizēšanā Stirnu bukam palīdzīgu roku sniedza Gunārs Ikaunieks /Sporta un atpūtas bāzes “Smecers sils” vadītājs/, paldies! Gunār, būs jāskrien arī pašam!

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
01_SmeceresSils_450
Smeceres sils

Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” atradīsiet lieliskas trases gan dažādu ziemas sporta veidu (distanču slēpošana, biatlons), kā arī vasaras sporta veidu (BMX, orientēšanās, MTB velo) treniņiem un sacensībām!

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: Smeceressils.lv

 

 
02_gaizinkalns_450
Gaiziņkalns

Vidzemes augstienes Vestienas grēdas vidusdaļā atrodas augstākais punkts Latvijas teritorijā – Gaiziņkalns ar stāvām, gravu saposmotām nogāzēm un elpu aizraujošiem skatiem.

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: VisitMadona.lv // Foto:: Travel.latvia

 
03_krustkalnu_rezervata_450
Krustkalnu dabas rezervāts

Krustkalnu rezervāts ir viens no četriem dabas rezervātiem Latvijā. Tas izceļas ar mežu daudzveidību, ar pļavām pauguru nogāzēs, kā arī ar kaļķi bagātiem avotiem, kas veido mazus purviņus vai ezeriņus. Īpaša vērtība ir kalcifilajiem biotopiem un ar tiem saistītajām augu sugām. Teritorija ir ļoti pauguraina. Cauri rezervātam tek Svētupe un tās pieteka – Niedruška. Rezervātā ietilpst 13 ezeri, no tiem lielākie ir Dreimaņu jeb Svētes ezers, Lielais un Mazais Plencis.

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: VisitMadona.lv // Foto:: Travel.latvia

 

 
04_teici_4_450
Teiču dabas rezervāts

Teiču purvs ir viens no lielākajiem neskartajiem sūnu purviem Baltijā. Kur vien skaties, kilometriem tālu tikai sīkām priedītēm apaudzis sūneklis ar biežām ūdens lāmām akačos. Lai aizsargātu šo unikālo dabas veidojumu, izveidots Teiču dabas rezervāts.

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: VisitMadona.lv // Foto:: Travel.latvia

 
05_Lubāns_450
Lubāna ezers

Lubāna ezers ir Latvijas lielākais ezers. Tas aizņem 81,3 km2 lielu platību pie normāla ūdens līmeņa un 9553 ha platību pie maksimāla ūdens līmeņa. Tā krasti ir pārveidoti, tos ieskauj dambju un kanālu sistēma. Ūdens līmenis tiek regulēts, izmantojot Aiviekstes slūžas un ezera Izvadkanāla slūžas. Lubāns ir vislielākais iedambēteis ezers Eiropā. Īpaši skaisti pie ezera ir pavasarī, kad pirms aizlidošanas uz ligzdošanas vietām ziemeļos, Lubāna ezerā un zivju dīķos pulcējas vairāki tūkstoši ziemeļu gulbju, baltpieres zosu un mazo gauru.

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: VisitMadona.lv // Foto:: Travel.latvia

 
06_kalsnava-arboretums_1_450
Kalsnavas arboretums

Kalsnavas arborētums ir lielākā kokaugu kolekcija Austrumlatvijā un viens no Latvijas skaistākajiem dārziem, kur no agra pavasara līdz vēlam rudenim iespējams apskatīt ap 2500 dažādu koku sugu un 45 000 stādu.

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: VisitMadona.lv // Foto:: Travel.latvia

 
07_marcienas_muiza_450
Mārcienas muiža

SPA kūrorts senā lauku muižā ar gleznainu dabu un burvīgu atmosfēru piedāvā jauku atpūtu ikvienam. SPA procedūras un masāžas ķermeņa labsajūtai, veselīgas un gardas maltītes muižas restorānā, salds miegs romantiskajos muižas viesnīcas numuros – pilnvērtīgas atpūtas komplekts.

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: VisitMadona.lv // Foto:: MārcienasMuiža

 
08_MadonasAlus_450
Madonas alus

Tiem, kam garšo alus, Madonā būs, ko pabaudīt – Madonas novadā šobrīd darbojas 2 alus darītavas, kurām ir ļoti līdzīgi nosaukumi, bet dažādi saimnieki, atrašanās vietas un alus. SIA ”Madonas alus darītava” ražo alu ar nosaukumu ”Baudalus”, alus brūvētāji šajā uzņēmumā ir Kelliju ģimene, kas jau ilgu laiku brūvē alu Madonas novadā, agrāk arī ”Madonas alus” bija viņu pārziņā, taču šobrīd viņu zīmols ir ”Baudalus”. Ražotne atrodas Madonā, Dārza ielā 12a.

SIA ”Madonas alus” ir alus brūzis vēsturiskajā Madonas alus brūža vietā, Praulienas pagasta Bodniekos, kas darbu uzsācis šoruden Uzņēmuma samnieks un aldaris ir Rolands Zaharovs, jauns uzņēmējs, kas ir apņēmies atjaunot ”Madonas alus” zīmolu. Ražotne atrodas Praulienas pagasta ”Bodniekos” un ir atvērta apmeklētājiem.

 
09_smeceres-krogs-viesnica_1_0_450
Smeceres krogs

Netālu no Madonas, Smeceres sila ielejā, lielceļa malā, jūs vienmēr gaidīs “Smeceres krogs”. Patīkama atpūtas vieta, kur kopā ar draugiem pie bagātīgi klāta galda remdēt slāpes un izsalkumu, uzspēlēt biljardu un pēc saunas tveices veldzēties baseinā.

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: VisitMadona.lv // Foto:: Travel.latvia

 
10_karameles_450
Madonas karameles

Katra Susura sapnis – Karameļu darbnīca!!! Katram apmeklētājam šeit tiek dota iespēja uztaisīt un iesaiņot līdzņemšanai savas karameles bez sintētiskām izejvielām – izvēlēties jebkuru no pieejamām garšām un veidot karameles izvēlētajai tematikai atbilstošās krāsās. Darbnīcā piedāvātās garšas: apelsīns, banāns, cidonija, citrons, ķirsis, persiks, piparmētra, plūme, upene, dzērvene, zemene, ābols.

Kā atrast:: Karte // Vairāk info:: Karameles.lv