18-08-2018 Šlokenbekas stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
~7 km
Vāvere
~7 km
Zaķis
~13 km
Stirnu buks
~23 km
Lūsis
~30 km
 
 
Reģistrēties sacensībām
tagad var sacensību dienā

DALĪBNIEKU ON-LINE REĢISTRĀCIJA SACENSĪBĀM TIEK SLĒGTA 16.JŪLIJĀ PL.12:00! PĒDĒJĀ BRĪŽA REĢISTRĀCIJA IESPĒJAMA ARĪ SACENSĪBU DIENAS RĪTĀ SACENSĪBU CENTRĀ! (Meklējiet telti “Jaunās reģistrācijas”!).

Šlokenbekas muižā IERODAMIES SAVLAICĪGI (Noteikti, ierēķiniet papildu laiku auto novietošanai stāvvietā un mantu glabātuves apmeklējumam!).

Piektdien, 17.08., no pl.12-19:00 tc “Domina Shopping” Sportland veikalā darbosies dalībnieku Expo – varēsiet izņemt savus dalībnieku numurus bez lieka pirmsstarta stresa!

Esam izdauzījušies un izlēkušies vai pa pus Latviju,  “Stirnu buks 2018″ piektajā posmā atgriežas pie saknēm, vietā, kur pirms 5 (!!!) gadiem dzima taku skrējienu seriāls! Un ne bez Vilkaču meža, Āžu kalna un Pietukuma mežos, purvos sastapto dīvaino tēlu un mistisko šaušalu atbalsta! Esam ieskrējušies, un mūsu cilts kļūst aizvien lielāka! Ieskrienot mežā, cilvēks taču kļūst labāks! Mēs svēti ticam, ka tieši šāds arī bija sākotnējais Latvijas dabisko mežu mērķis – ievest mūs visus mežā!

Starts/Finišs:: Šlokenbekas muiža, Engures novads. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētākas distanču kartes:: ŠEIT!

Gribi skatīt distanču kartes mobilajā telefonā, ielādē LVM GEO mobilo lietotni GooglePlay veikalā vai AppStore!

Datu faili LVM GEO mobilajai lietotnei:: Lūsis (Šlokenbeka, 2018)Stirnu buks (Šlokenbeka, 2018)Zaķis (Šlokenbeka, 2018)Vāvere (Šlokenbeka, 2018)

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”.

Sacensību programma:: ŠEIT (drīzumā).

Šis ir vienīgais taku skriešanas seriāla posms, kas visus piecus gadus uzticīgi bijis iekļauts Stirnu buka sezonas kalendārā, tomēr arī šoreiz skriesim iepriekš nemītās takās! Par Draņķozolu un tā noslēpumaini skaisto Āžu kalna apkārtni tiek stāsīti kādi pieci vilkaču stāsti un apmēram trīsreiz vairāk spoku stāstu. Bet visvairāk tiek pieminēts “vadātājs”: neskaitāmi sēņotāji, ogotāji un tūristi ir maldījušies līdz pagurumam, atkal un atkal neizskaidrojamā veidā nonākot atpakaļ pie minētā ozola un tad piedzīvojot bailes un izmisumu. No Draņķozola pāri palikusi vien piemiņas zīme, bet tam joprojām esam pateicību parādā, jo esam pārliecināti – tieši senais, sirmais Draņķozols mūs iedrošināja rīkot pirmās taku skriešanas sacensības!

“Mūsdienu Kurzemē ir kāda zināšana , ka vilkači nomaitājot tos, kas nežēlīgi posta dabu, izcērt mežus – ne izdzīvošanas, bet vēsi izrēķinātas peļņas dēļ.”, raksta Ralfs Kokins. Gribas cerēt, ka “Stirnu bukam” ir izdevies kaut nedaudz parādīt mūsu – Latvijas mežu bezgalīgo un noslēpumaino skaistumu un vilinājumu! Ieskrien mežā, samīļo savu koku, un ieliec izēsto želejas paciņu kabatā!

Sevī un savā sirdī sajūtu zemi, kokus, zāles, puķes. Pateicībā noliecu galvu Zemes mātes priekšā un savienojos ar zemes enerģijām. Es esmu vienots ar zemi!

Trasi 2018.gadā veidojis un iekopis Gints Konošonoks.

Šlokenbekas muiža I Engures novads

Atvērt lielāku
Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
Engure_Andris_Jermuts_450
Laipni aicināti Engures novadā!

Engures novads izveidojies 2009.gadā. Tā kopējā platība 39 538,2 ha un to veido Engures pagasts (12 233,9 ha), Lapmežciema pagasts (4 896 ha) un Smārdes pagasts (21 418,3 ha). Engures novadā ir piecas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, no kurām četras ir Natura 2000 teritorijas. Nozīmīgākie novadā esošie ezeri ir Engures ezers, Kaņieris un Valguma ezers, kā arī ap 20 mazāku ezeru. Piekrastes kopējais garums ir 56 km. Novadā atrodas lidlauks “Airoports Jūrmala”.

www.enguresnovads.lv

 
ceļumuzejs_450
Latvijas ceļu muzejs

Latvijas ceļinieku dibinātais muzejs ir pirmais Ceļu muzejs Eiropā un pasaulē! Ieeja bez maksas. Maksa ar gida pakalpojumiem.
Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts,
tālr. +371 63182354, e-pasts: muzejs@lvceli.lv,
www.slokenbeka.lv, GPS 56.9760 23.2261

 
Valguma_pasaule_foto_450
Unikāla foto izstāde Valguma mežā

Jau nu jau daudziem zināmajām Valguma pasaules piedāvājumiem (Baskāju takai, Gleznu takai, Lustužkalna aplim, goda laukumam un labirintiem) pievienojies jauns piedāvājums – izcilā dabas ainavu fotomākslinieka Andra Apses (Jaunzēlande) darbu izstādi – lielformāta fotogrāfijas brīvā dabā.

Fotogrāfijas tapušas zemeslodes viņā malā, Jaunzēlandē. Vairākums – tālā kontinenta aizsargājamās dabas teritorijās: Fjordlendas, Vestlendas, Aoraki jeb Kuka kalna nacionālajā parkā, Otago, Kenterberijā. Andra Apses foto izstāde tagad apskatāma katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00.

Adrese: Valguma pasaule, Smārdes pagasts, Engures novads. Tālr.: 63181222, 29414022 www.valgumapasaule.lv

 
Madara Bartkevica_450
Keramikas darbnīca “Saules ceplis”

Keramikas darbnīcā “Saules ceplis” darbojas dizainere – keramiķe Madara Bartkeviča. Viena no nedaudzajiem amata meistariem, kas traukus darina pēc sentēvu tehnoloģijas, katru darbu lipina ar rokām un apdedzina bedres tipa atklātās uguns ceplī, kā arī apstrādā ar koka un sudraba karotēm. Sudrabīgi melno krāsu māla darbiņi iegūst tautā sauktajā svēpēšanas tehnoloģijā. Keramiķe apmeklētājus iepazīstinās ar keramikas pirmsākumiem, trauku izveidi un melnā cepļa kurināšanas specifiku. Darbi tiek veidoti bez ripas palīdzības.

Adreses: “Margrietas”, Smārdes pagasts, Engures novads. Tālr.: 26072594 www.facebook.com/SaulesCeplis/

 
PeteraTutana_darbnīca_450
Pētera Tutāna pinēju darbnīca

Te prasmīgā meistara rokas darina visdažādākos sadzīves un interjera priekšmetus – grozus un tīnes, krēslus un galdus, pat dizaina lustras un somiņas. Iesākumā, pirms daudziem gadiem pinumi bija hobijs, kas gadu gaitā pārtapis par maizes darbu. Meistars ieguvis arī Latvijas Amatniecības kameras pinēja amata meistara diplomu.

Gaidīti tiek gan ceļotāji, gan tie, kas amatu grib apgūt līdz pašiem sīkumiem, jo piedāvātas tiek nodarbības ar vienkāršu ieskatu amatā, iepazīstot pinēja darba ikdienu no materiāla audzēšanas līdz gatavam produktam, kā arī nopietnas meistarklases vairāku stundu, dienu un pat mēnešu garumā.

Adrese: “Kalndaķi”, Smārdes pagasts, Engures novads. Tālr.: 26489881 www.facebook.com/peteristutans

 
Milzkalns_Veiko_450
Veikbords atpūtas kompleksā “Milzkalns”

Tiek piedāvāta veikošana aiz troses, nevis laivas. Pāri dīķim ir divi stabi, starp kuriem ir trose un braucēju velk elektromotors turp un atpakaļ. Galā veicot loku ap boju, neapstājoties, mainās virziens. Ātrumu un troses gaitu koriģē operators, tāpēc šī sistēma ir pateicīga gan iesācējiem un bērniem, gan spicākiem veikeriem.
Adrese: “Dižkalni”, Smārdes pagasts, Engures novads Tālr.: 26222333

 
Durbes_pils_ārskats_450
Durbes pils

Durbes pils ir viena no interesantākajām klasicisma pilīm Kurzemē. Tā uzbūvēta jau 1671.gadā un vairākkārt pārbūvēta.

Pašreizējo izskatu pils ieguvusi 1820. – 1823. gadā, pēc arhitekta J. G. Ā. Berlica projektētajām pārbūvēm, kā arī pēc tam vēl sekojošajām pārbūvēm visa 19.gadsimta laikā.

Patīkamai pastaigai vasaras tveicē un rudens lapu krāšņumā pie pils 19.gadsimta sākumā izveidots ainavu parks ar arhitektūras pieminekļiem – rotondu un akmens tiltu pār gravu.

Šobrīd atjaunotajās pils izstāžu zālēs apskatāmas dažādas kultūrvēstures izstādes par muižām, savukārt pils 1. stāva zālēs – lauku muižas 19. gs. interjers.

Adrese: Mazā Parka iela 7, Tukums. Tālr.: 63122744, 26305946 www.tukumamuzejs.lv

 
Processed with VSCO with a6 preset
Vārdu labirints atpūtas kompleksā “Sveikuļi”

Atpūtas kompleksā “Sveikuļi” netālu no Tukuma izveidots savdabīgs labirints. No labirintā apslēptajiem burtiem var izveidot vārdus, lai iegūtu tālāko informāciju. Lai to izdarītu, labirinta stūros izvietoti sanumurēti burti, un ar shēmas un numuru palīdzību, pielietojot dažādas orientēšanās prasmes, var atrast šīs mīklas atšifrējumu. Pieejamas 4 dažādas distances.

Adrese: “Sveikuļi”, pie Jumparavas ezera, Tumes pagasts, Tukuma novads Tālr.: 29232026 www.sveikuli.lv

 
08_Āžu_kalns_450
Āžu kalns

Taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” saknes meklējamas tieši ši paugura pakājē! Leģendārs un labi atpazīstams jau no iepriekšējā gada sacensībām. Āžu kalns ir jo īpaši iecienīts aktīvās atpūtas cienītāju vidū, skrējēji, orientieristi, moto un MTB braucēji, Geocaching slēpņotāji šeit ir bieži viesi. No Āžu kalna virsotnes paveras skats uz Durbes pili!

 
Draņķozols_450
Draņķozols

Tukuma pusē netālu no Engures šosejas, skaistajos, paugurainajos Raudas mežos dīvaina purva vidū ir uzkalns. Uz tā atradās jau miris, daudzus gadsimtus vecs, ļoti resns ozols ar tumšu dobumu apmēram trīs metrus virs zemes; tas savus milzīgos, aplūzušos, sūnām un ķērpjiem apaugušos zarus spokaini pacēlis pret debesīm kā stiegrainas rokas.

Draņķozola apkaimē ir sastopams daudz retu, citur neredzētu augu un ziedu sugu, koki tur ir stipri veci, lieli, žuburaini. Vairākās vietās dažādu sugu koki saauguši kopā tik cieši, ka šķiet tie aug no vienas saknes. Vienviet kopīgā celmā saauguši pat trīs milzeņi – egle, priede un bērzs.

Foto:: http://wilderness.lv/tukuma-apkartnes-pargajiens/

 
12_2015_Polu_kalns_450
Poļu kalns

Arī še vēl pirms gadiem darbojās 2 kalnu slēpošanas trases ar 3 pacēlājiem. Šobrīd še palikusi vien vientulīga starta estakāde, un bijusī slēpošanas trase pārtapusi leknās ganībās.

 
Pilsētas parks_450
Tukuma pilsētas parks

Pilsētas parks iekārtots 1869. gadā pie Lielās ielas, pēc Kurzemes gubernatora ieteikuma. Ilgāku laiku parks bija aizmirsts, bet  2016.gada vasarā tas atkal atjaunots un parka apmeklētājiem pieejama viena no parka vecākajām daļām, kurā izvietoti plaši rotaļlaukumi dažādu vecuma bērniem, kā arī pastaigu takas un atpūtas soliņi.

Adrese: Lielā iela 36a, Tukums.

 
Leģendu Mednieki:: “Vilkatis”