stirnu buks
Distances
Susurs
0.8 km
Skola
5.0 km
Vāvere
5.0 km
Zaķis
9.9 km
Stirnu buks
19.8 km
Lūsis
27.6 km
 
 

UZMANĪBU! ON-LINE REĢISTRĀCIJA UZ RIEKSTUKALNA POSMU IR SLĒGTA!

PĒDĒJĀ BRĪŽA REĢISTRĀCIJA IESPĒJAMA ARĪ SACENSĪBU DIENAS RĪTĀ PIRMS STARTA SACENSĪBU CENTRĀ, BET – NE VĒLĀK, KĀ 30 MINŪTES PIRMS ATTIECĪGĀS DISTANCES STARTA LAIKA!

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks’ 2016″ pirmā posma apraksta lapā!

Starts/Finišs:: Riekstukalnā. GoogleMap šeit!

Detalizētākas distanču kartes::

“Lūsis” I “Stirnu buks” I “Zaķis” I “Vāvere”

Taku skrējienu seriāla pirmā posma takas vedīs Baldones novada pauguros un mežos. Novads gan plašāk pazīstams tā dziedniecisko resursu dēļ. Pateicoties ārstnieciskajām dūņām un minerālūdens avotiem, Baldone vēsturiski bijusi gan lielākā sēravotu un klimatiskā kūrvieta Krievijas impērijā, gan vissavienības nozīmes kūrorts. Kā liecība tam Ceriņu parkā Baldonē joprojām čalo sēravots “Ķirzaciņa” – neaizmirstat pirms sacensībām uzpildīt savas dzirdināšanas sistēmas! Baldoni ieskauj pauguri, no kuriem visaugstākais ir Riekstukalns. Šeit, mežu ielokā, iespējams vērot zvaigznes Eiropā 12.lielākajā observatorijā, nodoties aizraujošiem ziemas un meža taku sporta veidiem.

Riekstukalna apvidu, kā iespējamo taku skrējiena seriāla norises vietu mums ieteica un ar padomiem nesavtīgi dalījās Mairis Levans no Stirnu bukam draudzīgā Vivus.lv MTB maratons velo seriāla! Paldies arī slēpošanas trašu Riekstukalns un Mežkalni saimniekiem, kuru uzturētie ziemas sporta kompleksi atrodas plecu pie pleca un kopā veido vienu no kalnu slēpošanas un snovborda trasēm bagātākajiem kompleksiem tiešā Rīgas tuvumā un kuri laipni atvēl taku skrējējiem savus lolojumus!

Informāciju par apskates objektiem, ko apskatīt gan sacensību laikā, gan ceļā uz tām esam sagatavojuši ar Baldones novada tūrisma informācijas centra palīdzību. Uzzini vairāk baldone.lv!

Tiekamies mežā!!!

 

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
Riekstukalns.lv_450
Riekstukalns

Ziemas sporta komplekss “Riekstukalns”
+371 28777888
riekstukalns.lv // Webcam:: skaties šeit!

Wikipedia::
Riekstukalns ir apdzīvota vieta Baldones novadā, 5 km no Baldones. Apdzīvotā vieta sākusi veidoties pēc 1959. gada, kad Riekstukalna apkārtne tika izvēlēta par vietu Latvijas Universitātes observatorijas būvei. Riekstukalnā atrodas Baldones observatorijas komplekss, vairākas dzīvojamās mājas. Netālu ir divas slēpošanas trases — «Riekstukalns» un «Mežkalni», kā arī viesu nams «Mežkalni». Dienvidaustrumos no Riekstukalna atrodas karsta iegruvumezers Liliju ezers.

 

 
Mezkalni.lv_Viss.lv_450
Mežkalni

Slēpošanas bāze “Mežkalni”
+371 26432275
mezkalni.lv

Pirmās trases uz šī kalna tika izveidotas jau pirms vairāk kā 40 gadiem. Tās bija visstāvākās nogāzes (tagadējā A2, kas joprojām saglabājusi savu reljefu, un mums vairs nepiederošā Z2, kuras dabīgais reljefs šobrīd ir pilnībā zaudēts) ar trošu – āķu pacēlājiem. Kopš 2002. gada tiek veikta modernizācija: jaunas trases, jauni pacēlāji, sniega ražošanas un līdzināšanas tehnika, kafejnīca, inventāra noma, instruktoru pakalpojumi. Pamazām progresējam ar jaunām trasēm, tehniku un servisu.

 
Liepu_aleja_baldone.lv_450
Mencendarbes liepu gatve

1894.gadā no Mencendorfas muižas līdz lielceļam iestādīja liepu gatvi, kopā iestādot 132 kokus. Gatves kopējais garums ir 1km. Dabas objekts ir iekļauts īpaši aizsargājamu dabas teritoriju – dabas pieminekļu sarakstā.

 
Mercendarbes_muiza_baldone.lv_450
Mercendarbes muiža

Krāšņa simtgadīgu liepu aleja ved uz Mercendarbes muižu, kas rakstos minēta jau kopš 17.gs. Tās saimnieki un laiki ir mainījušies, bet Mercendarbes muižas vēsturiskais izskats un šarms ir saglabājies. Šīs ēkas lepnums – 18.gs. rokoko stila ozolkoka ārdurvju vērtnes – ir kļuvis par augstvērtīgu vēstures mantojumu un valsts nozīmes kultūras pieminekli. Muižā regulāri notiek svinīgi pasākumi, koncerti un semināri, un viesi no Latvijas un tālākām zemēm šeit rod naktsmājas.

 
Balta_pils_baldone.lv_450
Baltā pils

Kopš 1901. gada beigām Baldoni rotā virsmežziņa Mickeviča medību pils, kas vienmēr krāsota baltā krāsā un tā arī ieguvusi savu nosaukumu. Ap pana Mickeviča pili tika iekopts skaists parks ar eksotiskiem kokiem – dižeglēm, ciedru priedēm, Mandžūrijas korķa kokiem, sudrabeglēm un sarkaniem ozoliem. Kad uz Baldones mūzikas dienām no Amerikas ierodas virsmežziņa Mickēviča mazdēls ar sievu, pils 1994. gadā tiek novēlēta mūzikas pamatskolai.

 
Veca_koka_arhitektura_baldone.lv_450
Vecā koka arhitektūra

Lai gan otrais pasaules karš smagi skāra Baldoni, nopostot daudz skaistu koka ēku, vēl joprojām ir saglabājušās vairākas dzīvojamās ēkas ar savu interesanto arhitektūru. Ēkas būvētas pagājušā gadsimta sākumā. Tilta ielā 2 redzama Brīvības pieminekļa arhitekta un Latvijas Universitātes profesora, liepājnieka Ernesta Štālberga projektētā dzīvojamā ēka. Saglabājusies arī bijušās pansijas “Silva” ēka, kā arī dažas pirmskara būvētās koka karkasa ēkas. Vēsturisko elpu saglabājusi arī Liepu aleja ar savām vecajām koka būvēm. Ēkas būvētas funkcionāli, bez lieka dekora un organiski iekļaujas apkārtnes ainavā.

 
Seravots_baldone.lv_450
Sēravots “Ķirzaciņa”

Sēravota brīnumainās spējas dziedēt slimības uz Baldoni gadsmitu gaitā atvedušas tūkstošiem atpūtnieku un sirgstošo. Vēsturiskos dokumentos atrastas liecības, ka jau 15. gs. pie Baldones sēravota atpūtās un ārstējās Livonijas ordeņa mestrs un Rīgas augstmaņi, dēvējot to par “Jaunības avotu”. Pie avota 1795. gadā dibināts Baldones kūrorts, kas ir vecākā kūrvieta Baltijā un viena no slavenākajām un lielākajām Eiropā.
Arī mūsdienās ikvienam Baldones iedzīvotājam un viesim ir iespēja apmeklēt avotu “Ķirzaciņa” un nogaršot sērūdeni.

 
Baldonesobservatorija.lv_450
LU Astrofizikas observatorija

Baldonē, meža ielokā, kur novērojumiem netraucē ne pilsētu spožā gaisma, ne troksnis, atrodas Latvijā vienīgā profesionālā observatorija. Tā ir kļuvusi par mājvietu “Varenajam Šmitam” – lielākajam teleskopam Baltijā. Ar Šmita teleskopu novēro zvaigznes un Zemei bīstamos objektus – komētas un asteroīdus.
Kūrorta pilsētiņas Baldone tuvumā, meža ielokā atrodas Baldones Šmita teleskops, kas ir unikāls liela redzeslauka instruments, lielākais Baltijā un divpadsmitais lielākais šādas sistēmas teleskops pasaulē. Teleskops ir paredzēts gan tiešajiem, gan spektrālajiem debess ķermeņu novērojumiem. Baldones observatorija ir vienīgā profesionālā observatorija Latvijā, kur nodarbojas ar novērojumiem optiskajā diapazonā.

 
Lilijas_ezers_baldone.lv_450
Liliju ezers

Liliju ezers ir iegruvumezers pie Riekstukalna. Izveidojies karsta piltuvveida iegruvē virs ģipša slāņiem. Maksimālais dziļums ir 12.0 metri.