29-07-2017 Pokaiņu meža stirnu buks
Distances
Susurs
~1km km
Skola
~6km km
Vāvere
~6km km
Zaķis
~10km km
Stirnu buks
~23km km
Lūsis
~32km km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

Pēc trakulīgās izlēkāšanās Alūksnes augstienas kalnos un lejās “Stirnu buks 2017″ ceturtajā posmā dosies apciemot noslēpumaino Pokaiņu mežu!

Starts/Finišs:: Pokaiņu meža informācijas centrs, Naudītes pagasts, Dobeles novads. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT

Detalizētas distanču kartes:: bit.ly/PokainuMezs

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”

Lai arī Pokaiņu mežs atrodas Zemgales līdzenumā, meža reljefs itin nemaz nav raksturīgs līdzenumam – te ir gan stāvi pauguri, gan dziļas ielejas, gan dažāda sastāva un vecuma mežaudzes. Bet pats galvenais – ainaviskajam mežam īpašu noslēpumainību piešķir neparastie dažāda izmēra akmeņu krāvumi.

Akmeņu upes un krāvumi, neskaitāmas akmeņu kaudzītes un savdabīgi akmeņi – vientuļnieki ir bijuši par pamatu tam, ka mežs apaudzis ar fantastiskiem minējumiem. Daži ģeologi izsaka domu, ka šī vieta veidojusies ledāja ietekmē, citi uzskata, ka Pokaiņi ir ļoti sena mūsu senču svētvieta, kurā cilvēki nekad nav dzīvojuši, bet nākuši šurp ar kādu vēlmi! Turklāt vairākos uzkalnos ar radiolokācijas metodi konstatētas sarežģītu būvju atliekas.

Lai kā te arī nebūtu – ar dažām neizprotamām lietām, trases veidojot saskārās arī Stirnu buka komanda, tomēr par vienu lietu mēs esam pavisam droši, Pokaiņu mežs ir īpašs, turklāt tas ir Stirnu bukiem draudzīgs! Pokaiņos mēs varam atrast to, kas mums visvairāk nepieciešams – miers, harmonija, skaista daba un īpašs dzīvinošs spēks, kas palīdz uzlabot veselību, paver iespēju mums kļūt labākiem!

Atliek vien piebilst, ka abu garāko distanču dalībnieki apciemos arī mežiem apaugušo Krievkalnu garo valni, kamēr Lūši - apciemos arī Vipēža ezeru un Smiltnieku pilskalnu, uz kura aizlaikos esot dedzinātas raganas!

Šai apvidū pirmoreiz lēcām jau 2015.gadā, aizpērn gan vairāk iepazinām Zebrus ezera burvību! Nu, laiks pienācis kārtīgāk iepazīt Pokaiņu meža apvidu!

Lai arī jums izdodas atrast un sajust to, kas jums visvairāk nepieciešams! Tiekamies Pokaiņu mežā!

Sevī un savā sirdī sajūtu zemi, kokus, zāles, puķes. Pateicībā noliecu galvu zemes mātes priekšā un savienojos ar zemes enerģijām. Es esmu vienots ar zemi.

Vairāk ar Pokaiņu mežu vari iepazīties mammadaba.lv un latvia.travel!

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
pokainu_mezs_1_450
Pokaiņu mežs

Neparasts tūrisma objekts savu brīnumaino nostāstu dēļ. LVM Pokaiņu mežs atrodas 13km attālumā no Dobeles, braucot Īles virzienā. Izvietojies uz stāviem pauguriem un dziļām ielejām, veido neparasti gleznainu ainavu. Te, sapulcējušies grupās, kaudzēs, akmens upēs un valnīšos, atrodas slavenie Pokaiņu akmens krāvumi. Tik liela dažādu izmēru un formu akmeņu koncentrācija vienuviet – rada patiesi neparastu iespaidu.

Foto:: Latvia.Travel.

 
Krievkalni_450
Krievkalni

Mežiem apaugušais Krievkalnu garais valnis ievērojams ar neparastu vaļņa formas reljefu. Augstākā vieta paceļas 149m virs jūras līmeņa. Virsotnei ir stāvas jumta kores forma, no tās paveras skats uz Zemgales plašumiem.Līdz Krievkalnu skatu vietai ved stāva taka.

Foto:: mammadaba.lv

 
MarasBirzs_450
Māras birzs

Apmēram 4km no Īlese Zebrenes virzienā apskatāma Māras birzs. 2012.gada pavasarī ar LVM atbalstu iestādīta piemiņas birzs ar kļavu, liepu un ozolu stādiem kā veltījums šīs apkaimes ļaudīm un viņu dzimtajām mājām, kas pēdējā gadsimtā zudušas no Latvijas kartes. Birzs centrā uzstādīts Māras altāris – simbolisks akmeņu krāvums, savukārt birztalas malā izvietots liels Māras krusta atveidojums kokā.

Foto:: mammadaba.lv

 
Vipedis_450
Vipēdes ezers

Vieta, kur makšķerēt, baudot vientulību un klusumu. Vipēdes ezers atrodas mežainā apvidū, to pārsvarā iecienījuši karpu makšķernieki. Krasti ir purvaini, tāpēc apkārt ezeram ierīkotas laipas, lai ērtāk piekļūtu ūdenstilpnei.

 
Bunkurs_450
Īles nacionālo partizānu bunkurs

Baltijas valstīs lielāko bunkuru – slēgtu, labi maskētu ziemas mītni ar 9x6m lielu dzīvojamo platību – Īles mežos 1948.gada rudenī izbūvēja apvienotās latviešu un lietuviešu grupas partizāni, lai cīnītos pret padomju varu.Pēc smagas un postošas kaujas 1949.gada 17.martā bunkurs tika nopostīts. 15 partizāni gāja bojā, deviņi tika sagūstīti un kopā ar atbalstītājiem izsūtīti uz Sibīriju.

 
2583-zebrus_450
Zebrus ezers

Zebrus ezeru par teiksmotu ir nodēvējis rakstnieks Kārlis Ieviņš, kas tam veltījis poētisko romānu “Pie teiksmotā ezera”. Zebrus ezera platība – 412 ha, vidējais dziļums – 1,5 m. Ezeru iecienījuši makšķernieki. Zebrus ir viens no retajiem ezeriem, kur mīt zandarti. Krastā atrodas atpūtas komplekss “Niedras”, arī skatu tornis, labiekārtota pludmale, nojume, ugunskura vieta. Mežainajā apvidū ir daudz interesantu vietu, kuras var apceļot, gan dodoties kājnieku takās, gan braucot ar auto vai velosipēdu. Šī ezera krastā norisinājās taku skrējiens “Zebrus ezera Stirnu buks 2015″.

Foto:: Latvia.Travel.

 
Spārnu pilskalns_450
Spārnu pilskalns

Spārnu pilskalns atrodas Spārnu ezera austrumu krastā pie “Guntiņām”. Ap 30 metru augsts kalns ar senu kultūras slāni, kura malas vietām sasniedz gandrīz 45° leņķi. Pilskalns bijis apdzīvots no 9. līdz 13. gadsimtam. Tiek uzskatīts, ka tas bijis Spārnenes zemju centrs.

 
zoltners-restorans-latvia-travel_450
Zoltners

Dabiskums un vienkāršība ir restorāna “Zoltners” ēdienkartes pamatelementi, kas apvienojumā ar šefpavāra Endija Vīnerta īpašo pieeju rada neaizmirstamas garšu kombinācijas. Restorānā lieliski jutīsies arī ģimenes ar bērniem. Viens no pieprasītākajiem mazo apmeklētāju ēdieniem ir plānās pankūkas ar aveņu ievārījumu. Šeit tiek brūvēts arī “Zoltnera Alus”.