09-06-2018 Piebalgas stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
~6 km
Vāvere
~6 km
Zaķis
~12 km
Stirnu buks
~23 km
Lūsis
~29 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

DALĪBNIEKU ON-LINE REĢISTRĀCIJA SACENSĪBĀM IR SLĒGTA! PĒDĒJĀ BRĪŽA REĢISTRĀCIJA IESPĒJAMA ARĪ SACENSĪBU DIENAS RĪTĀ SACENSĪBU CENTRĀ! (Meklējiet telti “Jaunās reģistrācijas”!).

Vanagkalnā IERODAMIES SAVLAICĪGI (Noteikti, ierēķiniet papildu laiku auto novietošanai stāvvietā un mantu glabātuves apmeklējumam!).

Piektdien, 08.06., tc “Domina Shopping” Sportland veikalā darbosies dalībnieku Expo – varēsiet izņemt savus dalībnieku numurus bez lieka pirmsstarta stresa!
Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2018″ trešā posma apraksta lapā!

Starts/Finišs:: “Vanagkalns”, Jaunpiebalgas pagastā. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētākas distanču kartes:: ŠEIT! (web)

Gribi skatīt distanču kartes mobilajā telefonā, ielādē LVM GEO mobilo lietotni GooglePlay veikalā vai AppStore!

Datu faili LVM GEO mobilajai lietotnei:: Lūsis (Piebalga, 2018) Stirnu buks (Piebalga, 2018) Zaķis (Piebalga, 2018) Vāvere (Piebalga, 2018)

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”.

Piebalgas vārds pirmoreiz vēsturē fiksēts 1244.gadā, kad Zobenbrāļu ordenis, sadalot Tālavas zemi, ieguva galvenos tirdzniecības ceļus gar Gaujas upi uz Tērbatas un Pleskavas pilsētām letgaļu valdnieka Tālivalža dēla Ramekas zemē. Pēdējos divus gadsimtus Piebalga ir vieta, ko var dēvēt par latviešu kultūras šūpuli, jo no tās nākusi liela daļa mūsu dižgaru, tomēr ne tikai patriotisks atskats vēsturē ir iemesls, lai Stirnu buki turp dotos šīs vasaras pilnbriedā!

Jaunpiebalgas novads atrodas Vidzemes Centrālajā augstienē ar Gauju, kalniem, lejām un līkumotiem ceļiem. Šeit Stirnu bukiem velti meklēt taciņas vai ierasto mežu, toties pakalni, ezeri, lauku sētas, ganības un ceļu tīklojums veido neaizmirstamu un īpaši Piebalgai raksturīgu ainavu. Nereti šķiet, ka atrodies lielā Brīvdabas muzejā!

Stirnu buks sezonas 3.posms pirmo reizi seriāla vēsturē norisināsies pēcpusdienā. Sacensību dalībniekus pie sevis uzņems leģendārais Vanagkalna saimnieks Raimonds Dombrovskis, lai ziedošo un saulgriežu raksturīgajām smaržām pārpilno pļavu fonā uz apbalvošanas laiku dalībniekus pulcētu pie ugunskura, kopīgi izbaudot ugunskura stāstus un nedaudz vēlāk kopīgi sagaidot izslavēto Piebalgas saulrietu!

Vairāk par Vanagkalnu:: SkiRiver.lv

Trašu izveidošanā Stirnu bukam Piebalgā aktīvi palīdz gan Raimonds Dombrovskis, gan Artis Ločmelis. Pēc finiša nekautrējaties paskatīties šiem abiem vīriem acīs, lai pateiktu… paldies!

Tiekamies Piebalgā!!!

Atvērt lielāku
Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
Piebalga_450
Piebalga

Piebalga ir viens no kultūrvēsturiskajiem novadiem Vidzemes centrālajā daļā. Mūsdienās tā teritorijā atrodas Vecpiebalgas (apvienoti Inešu, Kaives, Taurenes, Dzērbenes un Vecpiebalgas pagasti) un Jaunpiebalgas (apvienoti Jaunpiebalgas un Zosēnu pagasti) novadi.

Piebalgas apceļošanai vairāk info atradīsi:: jaunpiebalga.lv I vecpiebalga.lv I turismagids.lv

 
Vanagkalns-19_450
Vanagkalns

Ziemā šeit darbojās distanču slēpošanas trase, vasarā naktsmājas un fifīgs restorāniņš pēc pasūtījuma aktīvās atpūtas cienītājiem! Šeit saimnieko Raimonds Dombrovskis, septiņkārtējs ASV čempions biatlonā. Lielās lietas sastāvot no daudz maziem sīkumiem! Vanagkalns ir īpaša vieta aktīvās atpūtas cienītājiem. Atrasties Vanagkalnā nozīmē cienīt dabu, iedziļināties klusumā, satikt sev tuvus un mīļus cilvēkus, cilvēkus ar līdzīgām interesemēm,  klausīties mūziku un sapņot par skaistu nākotni!

Google karte: ŠEIT!

 
_MG_4908-Edit_450
Šosejas Vecpiebalga-Jaunpiebalga līkloči

Braucot no Rīgas pa Vidzemes šoseju un pie Bērzkroga nogriežoties Vecpiebalgas virzienā ik reiz izjūtu patīkamu satraukumu, bet tad, kad esmu nokļuvis Vecpiebalgā, lai pagrieztos Jaunpiebalgas virzienā, priecājos, kā bērns! Manuprāt, reģionālās nozīmes autoceļš P33 posmā Vecpiebalga-Jaunpiebalga ir viens no skaistākājiem Latvijā! Pakalni, ezeri, lauku sētas, ganības un ceļa nebeidzamie līkloči! Turi acis plaši vaļā!

 
IMG_7579_450
Baņutas muzejs Skrāģu krogā un Māras svētnīca

Starp četriem pakalniem atrodas muzejs pirmajai latviešu nacionālajai operai “Baņuta” un tās libreta autoram Artūram Krūmiņam. Režisors, sabiedriskais un kultūras darbinieks Guntis Gailītis kopā ar Zosēnu pagasta ļaudīm katru gadu augustā pulcē interesentus uz mākslas dienām. Netālu Māras svētnīca un Māras (Kāpurkalna) ezers.

Google karte: ŠEIT!

 
Vēveri_450
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija “Vēveri”

Silti iesakām apmeklēt vēl kādu neparastu un autentisku vietu – Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīciju “Vēveri”, kas atrodas septiņus kilometrus no Vecpiebalgas. Senā zemnieku – amatnieku sētu grupa Vēveros ir novada tradicionālās celtniecības paraugs. Tur apskatāma ekspozīcija ar senajiem darbarīkiem, sadzīves priekšmetiem, savukārt no atjaunotajām vējdzirnavām redzamas Piebalgas tāles.

Google karte: ŠEIT! I Latvia.Travel

 
Piebalgas pakalni_450
Ar velo izbrauc “Pāri Piebalgas pakalniem”

Ja dukas nākamajā dienā pēc taku skrējiena “Piebalgas Stirnu buks” vēl ir gana un savā auto bagāžniekā esi ielocījis arī velosipēdu, dodies velotūrē “Pāri Piebalgas pakalniem”. 29 un 63km garo braucienu maršrutu vari izpētīt un lejuplādēt ŠEIT!

 
vecpiebalgas_muiza_450
Vecpiebalgas muiža

Sešus kilometrus no Vecpiebalgas, Inešos, atrodamā 18. gadsimta beigās celtā Vecpiebalgas muiža ar klasicisma stilā veidotu apbūves ansambli, ko ieskauj 4,2 hektārus lielais parks. Interesanti, ka gar muižu tek Latvijas īsākā upe – Orisāre. Turklāt, atsaucot atmiņā klasiku, jāmin, ka šī muiža kalpojusi par prototipu Slātavas muižai Brāļu Kaudzīšu romānā “Mērnieku laiki”.

Google karte: ŠEIT!

 
Alauksts_450
Alauksts

Vecpiebalga jau izsenis apdziedāta kā vieta, kur vasarā zied ūdensrozes, jo tās apkaimē netrūkst brīnišķīgu ezeru, kas arī ziemā ir skaisti, turklāt bagāti zivīm. Lielākais ir zivīm bagātais Alauksts, viena no iecienītākajām vietām Latvijā ziemas makšķernieku vidū, turklāt zinātāji teic, ka iepriekšējā gadā tur “copējis” labāk nekā Peipusā!

Google karte: ŠEIT!

 
1280px-Mernieku_laiki_450
Mērnieku laiki

Mērnieku laiki ir 1879. gadā izdots brāļu Reiņa un Matīsa Kaudzīšu romāns, kas ir pirmais latviešu valodā sarakstītais reālistiskais romāns.

Tajā attēloti notikumi divos izdomātos Vidzemes pagastos (Slātavā un Čangalienā) tajā laikā, kad tur ierodas mērnieki, lai pārmērītu un sadalītu muižas zemes gabalus. Romāna vietu un varoņu prototipi ir no Piebalgas novada, kur dzīvoja tā autori.

Brāļu Kaudzīšu memoriālais muzejs “Kalna Kaibēni”

 
IMG_6660 copy_450
Tiekamies Piebalgā!

Paldies, foto autoriem: Marika Eglīte, Aivis Šulcs, Latvia.Travel.