19-08-2017 Milzkalna stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
~5 km
Vāvere
~5 km
Zaķis
~13 km
Stirnu buks
~21km km
Lūsis
~30 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

DALĪBNIEKU ON-LINE REĢISTRĀCIJA SACENSĪBĀM IR SLĒGTA. PĒDĒJĀ BRĪŽA REĢISTRĀCIJA IESPĒJAMA ARĪ SACENSĪBU DIENAS RĪTĀ SACENSĪBU CENTRĀ! (Meklējiet telti “Jaunās reģistrācijas”!). UZ SACENSĪBĀM IERODAMIES SAVLAICĪGI (Noteikti, ierēķiniet papildu laiku auto novietošanai stāvvietā!).

Pēc noslēpumainā Pokaiņu meža baudīšanas “Stirnu buks 2017″ piektajā posmā dosies apciemot ne mazāk mistisko Vilkaču mežu Pietukuma un Engures novada apkārtnē!

Starts/Finišs:: Šlokenbekas muiža, Engures novads. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētas distanču kartes:: bit.ly/MilzkalnsAzuKalns

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”.

Neticami, bet šī būs jau ceturtā reize, kad Stirnu buks viesosies Šlokenbekas muižas neuzlaužamo nocietinājuma mūru ieskautajā pagalmā – vietā, kur tas dzima, kā skrējiens draugiem, 2014. gadā.

Šis ir vienīgais taku skriešanas seriāla posms, kas visus gadus uzticīgi bijis iekļauts Stirnu buka sezonas kalendārā, tomēr arī šeit skriesim iepriekš nemītās takās – līdz Āžu kalnam pirmoreiz seriāla vēsturē dosies arī distances “Zaķis” dalībnieki, kamēr distanču “Stirnu buks” un “Lūsis” dalībnieki jaunatklās Raudas pusē pamesto mototrasi un slēpotāju vidū iecienīto Milzkalnu!

Par Draņķozolu un tā noslēpumaini skaisto Āžu kalna apkārtni tiek stāsīti kādi pieci vilkaču stāsti un apmēram trīsreiz vairāk spoku stāstu. Bet visvairāk tiek pieminēts “vadātājs”: neskaitāmi sēņotāji, ogotāji un tūristi ir maldījušies līdz pagurumam, atkal un atkal neizskaidrojamā veidā nonākot atpakaļ pie minētā ozola un tad piedzīvojot bailes un izmisumu. No Draņķozola pāri palikusi vien piemiņas zīme, bet tam joprojām esam pateicību parādā, jo esam pārliecināti – tieši senais, sirmais Draņķozols mūs iedrošināja rīkot pirmās taku skriešanas sacensības!

“Mūsdienu Kurzemē ir kāda zināšana , ka vilkači nomaitājot tos, kas nežēlīgi posta dabu, izcērt mežus – ne izdzīvošanas, bet vēsi izrēķinātas peļņas dēļ.”, raksta Ralfs Kokins. Gribas cerēt, ka “Stirnu bukam” ir izdevies kaut nedaudz parādīt mūsu – Latvijas mežu bezgalīgo un noslēpumaino skaistumu un vilinājumu! Ieskrien mežā, samīļo savu koku, un ieliec izēsto želejas paciņu kabatā!

Sevī un savā sirdī sajūtu zemi, kokus, zāles, puķes. Pateicībā noliecu galvu zemes mātes priekšā un savienojos ar zemes enerģijām. Es esmu vienots ar zemi.

Šlokenbekas muiža I Engures novads

 

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
Milzkalns_450
Milzkalnes slēpošanas trase

Viena no populārākajām slēpošanas trasēm Latvijā.

Veikborda sezona ir sākusies! Zvani 26222777, lai rezervētu laiku, sarunā draugus un brauc šurp. Cenas ir tieši tādas pašas kā iepriekšējos gadus! Šašliks, desas un citas cepamlietas arī noderēs, jo grils mums ir!

Laipni uzņemsim, ja nepieciešams uzrīkot sporta spēles, korporatīvu pasākumu, kāzas, nometni vai vienkārši ballīti! Viesnīca, telšu vietas, liela teritorija, peintbols, volejbola, strītbola un tenisa laukumi un pirtiņa vakarā – tas ir viss ir iespējams!

Milzkalns.lv I Foto:: ViegliCeļot

 
01_Šlokenbekas_muižas_ansamblis_450
Šlokenbekas muižas ansamblis

ir viens no unikālākajiem un savdabīgākajiem kultūras pieminekļiem Latvijā, kas rakstos pirmoreiz minēta 1484. gadā. Tas ir viens no retajiem nocietinātas viduslaiku muižas paraugiem Baltijā un vienīgais Latvijā, kas saglabājies līdz mūsu dienām. No senākās muižas apbūves saglabājušās mūra sienās esošās šaujamlūkas.Šlokenbekas muižā atrodas Milzkalnes Tautas nams un bibliotēka, viesnīca un salonveikals. Muižā izvietojies arī Latvijas Ceļu muzejs, kurā var iepazīties ar Latvijas ceļu nozares attīstību.

Šlokenbekas muiža

 
08_Āžu_kalns_450
Āžu kalns

Taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” saknes meklējamas tieši ši paugura pakājē! Leģendārs un labi atpazīstams jau no iepriekšējā gada sacensībām. Āžu kalns ir jo īpaši iecienīts aktīvās atpūtas cienītāju vidū, skrējēji, orientieristi, moto un MTB braucēji, Geocaching slēpņotāji šeit ir bieži viesi. No Āžu kalna virsotnes paveras skats uz Durbes pili!

 
Draņķozols_450
Draņķozols

Tukuma pusē netālu no Engures šosejas, skaistajos, paugurainajos Raudas mežos dīvaina purva vidū ir uzkalns. Uz tā atradās jau miris, daudzus gadsimtus vecs, ļoti resns ozols ar tumšu dobumu apmēram trīs metrus virs zemes; tas savus milzīgos, aplūzušos, sūnām un ķērpjiem apaugušos zarus spokaini pacēlis pret debesīm kā stiegrainas rokas.

Draņķozola apkaimē ir sastopams daudz retu, citur neredzētu augu un ziedu sugu, koki tur ir stipri veci, lieli, žuburaini. Vairākās vietās dažādu sugu koki saauguši kopā tik cieši, ka šķiet tie aug no vienas saknes. Vienviet kopīgā celmā saauguši pat trīs milzeņi – egle, priede un bērzs.

Foto:: http://wilderness.lv/tukuma-apkartnes-pargajiens/

 
12_2015_Polu_kalns_450
Poļu kalns

Arī še vēl pirms gadiem darbojās 2 kalnu slēpošanas trases ar 3 pacēlājiem. Šobrīd še palikusi vien vientulīga starta estakāde, un bijusī slēpošanas trase pārtapusi leknās ganībās.

 
02_Šlokenbekas_dzirnavu_dīķis_450
Šlokenbekas dzirnavas un dzirnavu dīķis

Šlokenbekas dzirnavas uzbūvētas 1867.gadā Šlokenekas un Durbes īpašnieka Matiasa fon der Rekes laikā. Kā piemiņas zīme dzirnavu būvniecība dzirnavezera krastā izvietots neliels obelisks ar uzrakstu. Taču vairāk nekā 100 gadu dzīva ir leģenda par to, kā jaunā Šlokenbekas un Durbes barona dēls Matiass iemīlējis Šlokenbekas dzirnavnieka meitu. Abi slepus tikušies uz Šlokenbekas dzirnavu dambja, par ko uzzinājis barons un bijis tik nikns, ka kādā pilnmēness naktī, kad abi jaunieši tikušies, gribējis meiteni nošaut. Lai nāve viņus neizšķirtu, abi saķērušies rokās un ielēkuši ezerā. Barons ļoti pārdzīvojis dēla bojāeju un licis uzcelt mazu piemiņas obelisku. 2001.gadā 2001.gadā līdzās vecajām Šlokenbekas ūdensdzirnavām ierīkota maza HES. Savukārt dzirnavās ūdensrats darbojies līdz pat 1927.gadam, bet ar Frensisa turbīnu tā darbojusies vēl līdz 1967.gadam. Interesanti, ka dzirnavas joprojām strādā un daudzi tukumnieki ir iecienījuši to malumu.

 
05_2015_Akmensegle_450
Akmensegle

Draņķozola apkaimē vērojami daudz īpatnējas daba formu veidojumi, saaugumi utml.

 
06_2015_Egles_saaugumi_450
Egle eglē

Draņķozola apkārtne.