stirnu buks
Distances
Susurs
~0.6-1.0 km
Skola
~6 km
Vāvere
~6 km
Zaķis
~13 km
Stirnu buks
~25 km
Lūsis
~35 km
 
 

“Otras līdzīgas debešu puses nav visā pasaulē,”– tā teicis rakstnieks Jānis Klīdzējs. Šoreiz Stirnubuks.lv pirmoreiz aicina lēkt Latgalē – divu Latvijas lielāko ezeru, Rāznas un Lubāna, ieskautājā Rēzeknes novadā!

VASALS LATGOLĀ! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks’ 2016″ sestā posma apraksta lapā!

Starts/Finišs:: Rāznas ezera krastā, Lipuški, Rēzeknes novads, GoogleMap šeit

Detalizētākas distanču kartes::

“Lūsis” I “Stirnu buks” I “Zaķis” I “Vāvere”

Lai arī šis posms ir vistālākais posms no Stirnu buka dzimtajiem pauguriem, un līdz ar to grūtāk organizējams, tomēr nevarējām atteikt ne viesmīlīgajiem draugiem, ne Māras zemes vilinājumam aplūkot Latgales āres!

Latgale ir vienīgais Latvijas reģions, kas lepojas ar savu atšķirīgu, joprojām plaši lietotu valodu, kā arī dominējošo reliģiju – katoļticību. Valoda un reliģija lielā mērā nosaka latgaliešu atšķirīgo mentalitāti un spēcīgās tradīcijas. Savukārt Latgales vēsturiskajam novadam raksturīgās ainavas ar pilskalniem, ezeriem un mežiem, ar viensētām un baznīcām, par Latgales jūru dēvētais Rāznas ezers un dabas daudzveidība ir pamatots iemesls ikvienam apmeklēt Rāznas Nacionālo parku.

Sacensību centrs tiks izvietots Lipuškos, apdzīvota vieta Rēzeknes novadā, Mākoņkalna pagasta centrs. Ciems atrodas Rāznas ezera dienvidu krastā un ietilpst Rāznas nacionālā parka teritorijā. Lipuški atrodas 25 km attālumā no novada centra Rēzeknes. Ciems veidojies laikā, kad Krievijas impērijā tika vajāti vecticībnieki. Arī Lipuškos, bēgot no cara represijām, uz dzīvi apmetās šīs kristiešu konfesijas pārstāvji, dibinot draudzi un uzceļot baznīcu. 1893. gadā šeit bija vislielākā vecticībnieku draudze Baltijā. Tajā pašā gadā ciema centrā uzcelts vecticībnieku dievnams.

Visas taku skrējiena distances dalībniekus uzvedīs Mākoņkalnā, saukts arī par Padebešu kalnu, kas atrodas netālu no Rāznas ezera (249 m v.j.l.). 1252. gadā Livonijas ordenis šī kalna virsotnē uzcēla vienu no pirmajiem nocietinājumiem Latgalē – Volkenbergas pili. Līdz mūsdienām saglabājušies tikai lielās aizsargmūra sienas fragmenti. No kalna paveras brīnišķīgs skats uz Rāznas un mazo Ubogovas ezeru.

Distanču “Stirnu buks” un “Lūsis” taku skrējēji izbaudīs arī Viraudas un Salāju ezeru apkārtni, bet “Lūšiem” – īpaši sarūpēts pārsteigums, takas pār osu jeb kangaru grēdu Andrupenes mežu masīvā! Osi ir šauras, 5-10 m augstas, 0,1-10 km garas vaļņveida grēdas ar stāvām nogāzēm, kas būtiski paceļas virs apkārtnējās teritorijas. Tie ir veidojušies ledus laikmetā: ledāja kušanas ūdeņu zemledāja tuneļos un ledāju kušanas ūdeņu straumēs.

Tālab arī abu izturīgāko skrējienu distanču garumi nedaudz garāki, ka ierasts, ja reiz tik tālu braukts, kā lai neizbauda izcili skaistus dabas skatus!

Rāznas ezera apkaimē ar pusi izbrīvētas dienas nepietiks! Kur nakšņot un ko vēl apskatīt, skati::

http://rezeknesnovads.lv/turisms/

http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/raznas-nacionalais-parks

 

Трасса в день соревнований может отличаться от тут показанной.
Фотография имеет иллюстративный смысл.
 
Дистанции и достопримечательные места в ближайшеи округе
 

 
02_raznas_ezers_450

 
2298_450_rezeknes_makonkalns_450

 
Makonkalna_pagasts_450

 
ceplis_450

 
rudie_kumeli_450

 
Kandzas_muzejs_450

 
13402-lielais_liepu_kalns_450

 
DAP_Razna_450

 
Ubogovas_velna_akmens_450

 
azmugura_450

 
Salajs_solovja_ezera_dabas_parks_450

 
707-andrupene_450

 
gitara_450

 
Luznavas_muiza_450