07-09-2019 Krimuldas stirnu buks
Distances
Skola
~6.4 km
Vāvere
~6.4 km
Zaķis
~11.8 km
Stirnu buks
~22.8 km
Lūsis
~35.9 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

DALĪBNIEKU ON-LINE REĢISTRĀCIJA SACENSĪBĀM TIEK SLĒGTA 5.SEPTEMBRĪ PL.12:00! PĒDĒJĀ BRĪŽA REĢISTRĀCIJA IESPĒJAMA ARĪ SACENSĪBU DIENĀ! Sacensību centrā meklējiet telti “Jaunās reģistrācijas”! ONLINE REĢISTRĀCIJAS SADAĻA SEZONAS NOSLĒGUMA POSMAM TIKS ATVĒRTA, SVĒTDIEN, 8.SEPTEMBRĪ.

Krimuldas muižas parkā  IERODAMIES SAVLAICĪGI (Noteikti, ierēķiniet papildu laiku auto novietošanai stāvvietā un mantu glabātuves apmeklējumam!). Uz A3 šosejas notiek intensīvi ceļu remontdarbi!!! –> lvceli.lv Apbraukšana iespējama Rīga-Saulkrasti-Ragana-Sigulda virzienā!

Piektdien, 05.09., no pl.12-19:00 tc “Domina Shopping” Sportland veikalā darbosies dalībnieku Expo – varēsiet izņemt savus dalībnieku numurus bez lieka pirmsstarta stresa!

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2019″ sestā posma apraksta lapā!

Sacensību centrs:: Krimuldas muižas parks. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētākas distanču kartes:: ŠEIT!

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”.

“Brīvdienas Krimuldas pusē: ko apskatīt un izbaudīt”:: Tūrismagids.lv

“Brīvdienu maršruts: Siguldā – tilti, alas un serpentīni”:: Tūrismagids.lv

Mūsdienu ceļi, kuri savieno Siguldu, Krimuldu un Turaidu, veidojušies daudzu gadsimtu garumā. Ja skatāmies senās kartēs, varam redzēt, ka daļa no senajiem ceļiem izzudusi, daudzi izbūvēti no jauna, bet daļa ir saglabājušies kā vēstures notikumu liecinieki. Šoreiz mēģināsim izbaudīt vismaz daļu no tiem! Protams, aplūkosim arī pa kādam populārākam tūrisma objektam gleznainajā Gaujas senlejā!

EnterGauja:: “Ik mirklis Gaujas Nacionālajā parkā ir piesātināts ar dabas klātesamību. Kā paparde, kas plaukstot atritina savu lapu vēdekli, Gauja lēnām ieved dziļāk noslēpumainajā neskartās dabas pasaulē, kur katram kokam ir savs stāsts par seniem notikumiem un leģendām.”

Arī sacensību centrs Krimuldas muižas teritorija ir aizraujošs apskates objekts – restaurētā kungu māja, vēsturiskās saimnieciskās ēkas un krāšņais parks ar varenajiem dižkokiem rada mierpilnas pilsētiņas sajūtu. Par pasakaino skatu uz Gaujas senieleju un Siguldas gaisa vagoniņu, kas paveras no kungu mājas terases un balkona, mēs nemaz nerunājam…

Skaidrs, ko redzēt trasē netrūks! Nu jau neskaitāmu Stirnu buka trašu līdzautors Artis Ločmelis īpaši uzsver “Masējiet ciskas!”, jo pauguri, gravu sistēmas, tehniskas taciņas un stāvi kāpumi Krimuldas, Turaidas un Siguldas pusē netrūkst! Skrienot trasē, atcerēsimies arī to, ka mūsu distances izvietotas Gaujas Nacionālajā parkā, kam raksturīga liela bioloģiskā daudzveidība, reljefa formu dažādība, avoti, smilšakmens atsegumi, gleznainas ainavas un savdabīgi dabas un kultūrvēstures pieminekļi. Skriesim tikai tur, kur drīkst un kur mūs ved distances marķējums!

Līdz šim mums nezināmās Krimuldas novada takas Stirnu bukam palīdzēja iepazīt Kaspars Kārkliņš (“Siguldas Maratona klubs” vadītājs) un Stirnu buka Vidzemes taku eksperts Artis Ločmelis (“VSK Būrkānciems”)! Īpašs paldies Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas Dabas aizsardzības daļas ekspertiem par praktiskiem ieteikumiem un padomiem, kā uzvesties īpaši jutīgā teritorijā un, kā saskatīt dabā senos ceļus, kas reiz savienoja gaujmaliešu mājas!

Tiekamies romantiskajā Krimuldas muižā Gaujas senlejā!!! krimuldasmuiza.lv

Facebook Teiksmainā Krimulda I Facebook Sigulda Aizrauj I EnterGauja

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
01_GNP_EnterGauja_300
Gaujas Nacionālais parks

Ik mirklis Gaujas Nacionālajā parkā ir piesātināts ar dabas klātesamību. Šis nav parasts parks, šis ir parks, kurā, dodoties piedzīvojumos, pētot un izzinot, ikviens mirklis top par unikālu pieredzi. Baltijā lielākais nacionālais parks izveidots pirms vairāk nekā 40 gadiem. GNP sargā Gaujas senielejas un Gaujas reģiona bagātības, kā arī apjomīgu augu, putnu un kukaiņu sugu daudzvedību.

Gaujas senielejas pirmsākumi meklējami jau vairāk nekā 350 miljonu gadu senā pagātnē, taču savu tagadējo veidolu tā ieguvusi leduslaikmeta beigās, kad ledāju kušanas ūdeņi izskaloja senās gravas. Pašu parku caurvij Latvijas garākā upe Gauja. EnterGauja.com

 

 
02_KrimuldasMuiža_300
Krimuldas muiža

Majestātiskā Krimuldas muižas kungu māja celta 19. gadsimta vidū neoklasicisma stilā. Savukārt 1930.gadā ēkai priekšā ir uzbūvēts plašs koka vasaras paviljons, kurā pašlaik ir iekārtots hostelis. No kungu mājas terases un balkona paveras pasakains skats uz Gaujas senieleju, kā arī ir iespējams vērot gaisa vagoniņa ceļojumu pa gaisa trošu ceļu, kas savieno abus Gaujas krastus.

EnterGauja.com I GoogleMap

 
03_SiguldasVagoniņš_300
Siguldas gaisa trošu ceļš

Siguldas vagoniņš piedāvā  braucienu pār Gaujas senleju, skatam paverot burvīgu ainavu vairāku kilometru tālumā, iekļaujot Siguldas un Turaidas pili, Krimuldas muižu, kā arī Bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”.  Vagoniņš savieno abus upes krastus 1025 metru platumā un 43 m augstumā.

tourism.sigulda.lv I siguldaadventures.com

 
04_Gūtmaņala_300
Gūtmaņala

Spēcīgu leģendu un senatnīgas enerģijas aura krāšņo šo mītisko, Baltijā lielāko alu-grotu – Gūtmaņalu! Senākais tūrisma objekts Latvijā.
Ieejot plašajā Gūtmaņalā, tās vēsajā dzidrumā, labi sajutīsi senatnes stāstu un cilvēku klātesamību. Saules zaķēni, spēlējoties ar Gūtmaņa alā tekošā avotiņa ūdeni, rada uz sienām skaistas gaismas projekcijas, leģendas atdzīvojas! Teika vēsta, ka senos laikos alā dzīvojis kāds labs cilvēks un ārstējis ļaudis ar avota ūdeni. Alas vārds cēlies no vācu “gut Mann”, kas tulkojumā nozīmē “labs vīrs”. Tieši tāpēc ļaudis stāsta, ka alas avotiņam, piemīt dziednieciskas spējas. Atspirdzināsies tā ūdenī un iedvesmosies no senajiem alas stāstiem! Šeit aizsākusies leģenda par Turaidas rozi. EnterGauja.com I GoogleMap

 
05_VelnalasKlintis_300
Velnalas klintis un Velna ala

Velnalas klintis ir Gaujas senielejas pēdējā varenākā klinšu siena – 250m gara un 15m augsta. Klintis ir veidojušās aptuveni pirms 10 000 gadu, devona laikmetā.

22,5 m dziļā (eju kopgarums – 35 m) Velnala veidojusies dzeltenajos Gaujas svītas smilšakmeņos 8 m augstumā virs Gaujas ūdens līmeņa. Un to veidojis avots, kas izsīcis, pēc kā ala daļēji aizbrukusi. Kopš 1980. g. alas apmeklējumi ir pārtraukti (bija speciāli uzbūvētas koka konstrukcijas) drošības apsvērumu dēļ. Līdz tam ala bija populārs tūrisma objekts. Sena kulta vieta.

EnterGauja.com I GoogleMap

 
SONY DSC
Kubeseles dabas taka

Kubeseles dabas taka ir 3,6 km gara. Tā sākas un beidzas pie Krimuldas ev.lut. baznīcas, kas celta 1205. gadā. Pār pusloka tiltiņu, šķērsojot Runtiņu, skatam paveras Kubeseles pilskalns, uz kura 1775.gadā uzcelta mācītāja māja. Pilskalna pakājē, Runtiņupītes krastā, ir uzkalniņš, kas tiek uzskatīts par Kaupo kapa vietu. Netālu no Kaupo uzkalniņa atrodas ar teikām apvītā Kubeseles ala. Tālāk, cauri Gaujmalas mežiem un vairākkārt šķērsojot Runtiņu, lokveida taka nonāk pie Saulstaru alas smilšakmens atsegumā. Savukārt tālāk skatam atklājas Lielais akmens jeb Runtiņa avotakmens, pie kura iztek spēcīgs avots. Gaujas krastā redzami Gaujas plostnieku darba liecinieki – betona enkurkluči.

Taka turpinās mežā, kur starp kokiem var manīt senos baltu un lībiešu uzkalniņkapus, kā arī Gaujas kapsētu un visbeidzot Veco Baronu kapsētu.

EnterGauja.com I GoogleMap I Daba.gov.lv

 
07_RaganuParks_300
Raganu parks

Raganu parks ir iespaidīgs objekts ar vairāk nekā 20 ainavu skulptūrām lauku vidē, kuras veidojoši vairāki latviešu tēlnieki.

Parks ir tēlnieka Jura Švalbes izveidota ainavu skulptūru kolekcija un atrodas viensētā “Ziemelis”. Ja ir vēlme apskatīt šo vietu, jāņem vērā, ka parks ir privātā kolekcija, kas apskatāma, iepriekš piesakoties. (tālrunis saziņai: +371 26336617)

Raganu Parks I GoogleMap I TūrismaGids.lv

 
08_Avotu Birzs_300
Avotu birzs

Viena no Krimuldas teiksmainākajām vietām ir Avotu birzs un Braslas upes iežu atsegumi, kas vietām sasniedz pat 25 metrus.

Vēstures fakti liecina, ka Inciema muižas muižniekam fon Tīzenhauzenam piederēja medību pils, ap kuru muižnieks tad arī veidojis retu koku sugu parku. Staigājot par Avotu birzes teritoriju, var sajust gan senatnes šarmu, gan arī uziet muižas kapus, kur ir saglabājies viens kapakmens, kas vēsta, ka tur apglabāta Emilija fon Tīzenhauzena. Klīst nostāsti, ka viņa likusi blakus apglabāt savu mīļāko medību suni, kas arī izdarīts.

GoogleMap I TūrismaGids.lv

 
09_Brasla_300
Krastings gar Braslas upi

Krastings – iešana gar upju krastiem – ir īstais veids kā atklāt Krimuldas novada apslēptos dārgumus. Braslas upe ir viena no skaistākajām mazajām upēm Latvijā. Tā pārsteidz ar neskarto dabu un daudziem krāšņiem klints atsegumiem. Braslas upes kopējais garums ir 68 kilometri. Tā ir Gaujas labā pieteka, kas tek caur trim novadiem – Limbažu, Pārgaujas un Krimuldas. Braslas upi ir iecienījuši ne tikai laivotāji, bet arī pārgājienu cienītāji, kurus nebaida reljefa dažādība, meža taka ar dabīgi izveidojušiem šķēršļiem un kuri atklāj savām acīm vienreizējus dabas skaistumus.

Pārgājiena sākumpunkts varētu būt Braslas ūdenskrātuve.  Pārgājienu maršrutā apslēptie dārgumi: TūrismaGids.lv

 
10_Loja_300
Krastings gar Lojas upi

Krastinga cienītājiem patiks arī pastaiga gar Lojas upīti, kura ir 26 km gara, iztek no Jērkules ezera. Loja, saukta arī Loģe vai Klinšupīte, ir Gaujas labā pieteka Krimuldas un Sējas novadā. Interesanti, ka 17.gadsimta kartēs ir saukta arī par “Vēžu ķēniņa strautu”. Tā ir slavena ar daudziem smilšakmens atsegumiem, kuros pat ir atrodamas bruņuzivju atliekas.  Nostāsti vēsta, ka senatnē vietējie iedzīvotāji piešķīrušu smilšakmens atsegumiem dzejiskus nosaukumus, piemēram, Bruņinieka lēciens, Andreja klints, Mārtiņa siena, Loreleja, u.c.

Pārgājiena sākumpunkts Katrīndzirnavu ala pie A3 šosejas. Pārgājienu maršrutā apslēptie dārgumi: TūrismaGids.lv

 
11_Reina trase_300
Reiņa trase

“Reiņa trase” ir viens no populārākajiem un senākajiem slēpošanas centriem Latvijā. Ziemas sezonā ir iespējams slēpot dažādās trasēs un šļūkt ar kamerām no kalna. Vasaras sezonā  – spēlēt golfu, volejbolu, minifutbolu un doties izbraukumā ar velosipēdu.

reinatrase.lv I GoogleMap

 
12_Futbolgolfs_300
Siguldas Futbolgolfa parks

Futbolgolfs – tā ir spēle brīvā dabā, kurā no starta laukuma ar pēc iespējas mazāku spērienu skaitu bumba jāiesper bedrītē. Parkā ir izveidotas 18 dažādu sarežģītības pakāpju bedrītes ar šķēršļiem.

siguldasfutbolgolfaparks.lv I GoogleMap

 
EnterGauja

Enter Gauja video from EnterGauja on Vimeo.