01-07-2017 Veclaicenes stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
~6 km
Vāvere
~6 km
Zaķis
~11 km
Stirnu buks
~25 km
Lūsis
~35 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2017″ trešā posma apraksta lapā!

Starts/Finišs:: Korneti, Veclaicenes pagasts, Alūksnes novadsGoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētas distanču kartes:: bit.ly/KornetuBuks

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”

Latvijas ziemeļaustrumos Alūksnes augstienes kalnainākajā daļā, apmēram 180 km no galvaspilsētas Rīgas, Igaunijas pierobežā atrodas brīnišķīga vieta ar ezeriem, pauguriem, pļavām un mežiem. Vasaras šeit ir īsākas kā citur Latvijā, tāpēc tās ir sevišķi gaidītas un mīļas. Ziemas ir garākas un aukstākas, bagātākas ar sniegu. Šajā dabas aizsargājamā teritorijā, kas aptver Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemera un Apes pagastus dzīvo naivie, bet spītīgie malēnieši un lēnīgie, bet darbīgie igauņi.
“Ja kāds Jums bildīs, ka Latvija ir pelēka, tad aizsieniet viņam acis un apsēju noņemiet tikai, kad būsiet pie Peļļu gravām. Ticiet, ka visdrūmākajā sejā atdzīvosies patiesa sajūsma!” (A.Bergmanis).

Taku skrējienu seriāla trešais posms tā dalībniekus ievedīs Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū! Viena no Latvijas izteiktākajām subglaciālo iegultņu sistēmām, kurā izvietojušies 11 dažāda lieluma un dziļuma ezeri. Izcili ainaviska teritorija, kurā īpaši tāli un skaisti skati līdz pat Hānjas augstienei Dienvidigaunijā paveras no Drusku – senču pilskalna. Lai arī teritorijai piemīt ārkārtīgi liels ainaviskais un tūrisma potenciāls, tas līdz šim ir minimāli izmantots.

Mairis Levans /Vivus MTB-maratons un motokrosa Vaidavas kauss organizators/ neatlaidīgi lenca un vilināja Stirnu buku apciemot Kornetu pusi vairāku gadu garumā! Apvienojoties sportiski radošā tandēmā ar Alūksnes novada sporta dzīves organizatoru Vilni Veļķeri, tas šogad abiem ir izdevies!

Stirnu bukam jau tagad vilna uz skausta sabožas, mēs zinām – būs pasakaini skaisti!

Vairāk ar aizsargājamo ainavu apvidu “Veclaicene” vari iepazīties šeit:: VisitAluksne.lv un Veclaicene.lv!

Трасса в день соревнований может отличаться от тут показанной.
Фотография имеет иллюстративный смысл.
 
Дистанции и достопримечательные места в ближайшеи округе
 
01_Korneti_450

 
02_DruskuPilskalns_450

 
03_Kornetu_Peļļu_ezeri_450

 
04_Skatu_tornis_450

 
05_Delinkalns_450

 
06_LV_EE_robeža_450

 
07_Mauriņi_450

 
08_Latvaldialekti

 
09_LielaisMunameģis_450

 
10_Alūksne_450