23-09-2017 Gaujas senlejas stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
~6 km
Vāvere
~6 km
Zaķis
~13 km
Stirnu buks
~21 km
Lūsis
~29 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

Pēc ballītes Šlokenbekas muižā “Stirnu buks 2017″ sezonas priekšpēdējā posmā iepazīs lielāko un vecāko nacionālo parku Latvijā – GNP! Gaujas nacionālajā parkā lēcām jau pērn – Siguldas posmā – šogad izbaudīsim Līgatnes pilsētas un tās apkārtnes burvīgo apvidu ar mežainām gravām un smilšakmens atsegumiem, Gaujas  un tās kreisās pietekas Līgatnes upītes līkločus. Un, protams, ne velti Līgatni dēvē par alu pilsētu – tās te ir visur! Kopumā Līgatnē atrodas 333 pagrabu alas un 15 alu gaņģi.

Starts/Finišs:: Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs , Līgatnes novads. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētas distanču kartes:: bit.ly/GaujasSenlejasBuks.

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”.

Līgatne atrodas Vidzemē, Gaujas upes kreisajā krastā, pašā Līgatnes novada centrā. Līgatnes vārds cēlies no Līgatnes ietekas, pie kuras pilsēta izvietota.

Līgatnē ir līkumaini upes krasti, kuros redzami smilšakmens atsegumi un klintīs veidotas alas. Tā ir pilsēta, kuras dabā ir krāsu pārpilnība – bagātīgi zaļi meži un pļavas, mirdzoši zeltainas, pelēkas un sarkanīgas klintis un zilgani pelēcīgs upes plūdums.

Līgatne atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā, kurai raksturīga daudzveidīga augu un dzīvnieku pasaule. Parkā var iepazīt senus iežus, klintis, alas, grotas un krāces, kā arī aizraujošus pastaigu maršrutus.

Lai arī slavenākajā Līgatnes tūrisma objektā – Līgatnes dabas takas neskriesim (šis objekts ir atsevišķas un nesteidzīgas apskates vērts), ko redzēt un iepazīt netrūks! Bez smilšakmens atsegumiem, pagrabalām, Gaujas un Līgatnes upju piekrastes mežiem un gravām šajās sacensībās iepazīsim arī unikālo 19 gs. Līgatnes papīrfabrikas koka apbūves ciematu, kas celts kā savulaik modernākais strādnieku ciemats Eiropā, garāmskrienot “uzmetīsim aci” Padomju slepenajam bunkuram, kur reiz no atomkara gadījumā cerēja paslēpties Padomju Latvijas elite, un, protams, neiztiksim bez sprinta etapa, kas vedīs, kur gan citur, ja ne Līgatnes slēpošanas kalnā! Ar slēpošanu te gan pāris gadus vairs neviens nenodarbojās, toties kalns ir joprojām izaicinošs!

Ar Līgatnes apkārtnes taku iepazīšanu Stirnu bukam brangi palīdzēja Armands Beitiks un Artis Ločmelis. Jāatzīmē – arī paši līgatnieši ir sasodīti atsaucīgi, tik daudz pozitīvu ļaužu, kuru īpašumos trašu meklējumos gadījās caurskriet, sen nebijām sastapuši! Pat suņi šeit ir laipnāki, kā citviet!

Visit LīgatneEnter Gauja

 

Трасса в день соревнований может отличаться от тут показанной.
Фотография имеет иллюстративный смысл.
 
Дистанции и достопримечательные места в ближайшеи округе
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
02_Stradnieku_dzvojamas_majas-1890-gadi_300

 
03_Lustūzis_EnterGauja

 
04_bunkurs_300

 
05_parceltuve_300

 
06_Anafabrikas_klints_300

 
07_Līgatnes_upīte_300

 
08_Papirfabrika_300

 
09_Dabas_takas_300

 
010_Ligatnes-vina-daritava_300

 
011_Vienkoču_parks_300

 
012_tashu_pineji_300