stirnu buks
Distances
Susurs
~ 0.6-1.0 km
Skola
~ 5 km
Vāvere
~ 5 km
Zaķis
~ 13 km
Stirnu buks
~ 23 km
Lūsis
~ 32 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

UZMANĪBU! ON-LINE REĢISTRĀCIJA UZ GAUJAS POSMU IR SLĒGTA!

PĒDĒJĀ BRĪŽA REĢISTRĀCIJA IESPĒJAMA ARĪ SACENSĪBU DIENAS RĪTĀ PIRMS STARTA SACENSĪBU CENTRĀ, BET – NE VĒLĀK, KĀ 30 MINŪTES PIRMS ATTIECĪGĀS DISTANCES STARTA LAIKA!

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks’ 2016″ otrā posma apraksta lapā!

Starts/Finišs:: Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrsGoogleMap šeit!

Detalizētākas distanču kartes::

“Lūsis” I “Stirnu buks” I “Zaķis” I “Vāvere”

Taku skrējienu seriāla posms dalībniekus ievedīs Gaujas nacionālā parka teritorijā, kas ir jo paši aizsargājama dabas teritorija Gaujas senlejas apkārtnē.

Gaujas nacionālais parks ir Latvijas lielākais un vecākais nacionālais parks, kas dibināts 1973. gadā. Tā platība ir 91 745 ha. Parka teritorijā atrodas Gaujas senleja, parks ietver izcilas dabas vērtības un iekļauts Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklojumā Natura 2000.

Siguldieši ievērojami atjaunojuši dabas tūrisma infrastruktūru, tālab taku skrējiena trase daudzviet vedīs ne tikai pa nesen Gaujas Nacionālā parka teritorijā Siguldā un tās apkārtnē atjaunotajām un izbūvētajām takām, kas ekspluatācijā nodotas vien pērngad decembrī, tā arī pa jauno serpentīna ceļu, kuru ne viens vien taku mīlis jau paspējis izskriet un atzinis par gana izaicinošu un skriešanai tehniski sarežģītu esam. Baudīsim, bet tai pat laikā – skriesim ar galvu!

Šis ir seriāla posms, kur ievērojami apskates objekti apkārtnē vairāk, kā trasē kilometru – izbaudīsim ievziedu laiku Siguldā un atgriezīsimies jauniepazītajās takās arī ne sacensību apstākļos! Sigulda aizrauj!

Distanču izveidē un sacensību organizēšanā Stirnu bukam ļoti palīdzēja Kaspars Kārkliņš /Siguldas maratona klubs/!

 

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Līgatnes pagrabalas

Šīs alas ir mākslīgi veidotas sākot ar 18.gs. līdz 1973.gadam, kad izveidojās Gaujas Nacionālais parks un aizliedza pagrabalu rakšanu. Līgatnē alas un alu gaņģi ir izvietojušās dažādās vietās, dažādos kalnos. Daudzas alas netiek izmantotas. Alās valda stabila temperatūra ziemā un vasarā, labi glabājas augļi, dārzeņi un citi pārtikas produkti. Cara laikā papīrfabrika alās glabāja arī papīru. Alu pasaule ir ļoti vārga un trausla, tādēļ saudzējama.

 
01_SSAC_tourism.sigulda.lv_450
Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs

Adrese: Puķu iela 4, Sigulda

+371 29368877

Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centram seko sociālajā tīklā facebook!

1,25 km garā, apgaismotā distanču slēpošanas trase Siguldā ir vienīgā tāda veida saldētā trase Austrumeiropā. Saldējošā sistēma, kura izbūvēta zem trases seguma, ļauj uzturēt sniega segumu un uzsākt slēpošanas sezonu ātrāk, kā arī nodrošina tās nepārtrauktu darbību mainīgos laikapstākļos. Centrā pieejama inventāra noma, slēpju serviss un instruktoru pakalpojumi.

Foto: tourism.sigulda.lv

 
02_Keizarskats_par_Gauju_Dziedava.lv_foto_JulijaKlusha_450
Ķeizarkrēsls un Ķeizarskats

Gaujas senlejas skatu vietas augstajā Beites kraujā, speciāli iekārtotas par godu cara Aleksandra II vizītei Siguldā 19.gadsimta otrajā pusē. No skatu vietām paveras klasiska ainava uz Gauju un Turaidas pili.
Jau kopš 19. gadsimta tūristi Siguldā apmeklē skatu vietas, kur tālu var redzēt Gaujas senieleju. Viena no šādām vietām ir Ķeizarkrēsls un netālu esošais Ķeizarskats. Vietai nosaukumu devusi Krievijas cara Aleksandra II vizīte Siguldā un apkārtnē. Gaidot augstos viesus, Siguldas un Krimuldas apkārtne piedzīvoja vairākus uzlabojumus – tika izbūvēts serpentīna ceļš, uzcelts pagaidu koka tilts pār Gauju un Gaujas senielejas krastā ierīkota skatu vieta. Vizītes laikā cars un viņa dzīvesbiedre speciāli sagatavotā skatu vietā pie Laurenčiem iestādīja katrs vienu kociņu, iespējams, ka tās bijušas liepas. No šī laika skatu vieta tiek dēvēta par Ķeizarkrēslu, jo Krievijas ķeizars bijis sajūsmināts par brīnišķīgo ainavu, kas pavērusies no skatu vietas uz Gaujas senieleju.
http://tourism.sigulda.lv/keizarkresls-un-keizarskats/

Foto: Jūlija Kluša, dziedava.lv

 
18_Pilsetas_trase_450
Pilsētas trase

Siguldas Pilsētas trase atrodas Siguldā, Gaujas ielejā, 52km no Rīgas. Piebraukšana kalna galā ir pie Siguldas Svētku laukuma, kalna pakājē pie Gaujas pludmales (600m no Gaujas tilta).
Visas lielākās Latvijas mēroga sacensības norisinās tieši mūsu trasē. Neoficiāls Latvijas ātruma rekords ar kalnu slēpēm arī tika uzstādīts tieši pie mums, 107km/h. Trase ir moderni aprīkota, sniega segumu nodrošina 6 sniega pūtēji un retraks.

http://tourism.sigulda.lv/siguldas-pilsetas-trase/

 
19_Serpentina_cels_2_450
Serpentīna ceļš

Mūsdienu ceļi, kuri savieno Siguldu, Krimuldu un Turaidu, veidojušies daudzu gadsimtu garumā. Ja skatāmies senās kartēs, varam redzēt, ka daļa no senajiem ceļiem izzudusi, daudzi izbūvēti no jauna, bet daļa ir saglabājušies kā vēstures notikumu liecinieki.

Pērn decembrī noslēgusies jaunas dabas tūrisma infrastruktūras būvniecība Siguldas apkārtnē, un daudzie jaunie objekti nodoti ekspluatācijā. Gaujas Nacionālā parka teritorijā Siguldā un apkārtnē atjaunotas un izbūvētas takas aptuveni 20 km garumā. Līdztekus taku, kāpņu, atpūtas un informācijas infrastruktūras izbūvei atjaunota daļa no senā serpentīna ceļa.

Tas ir bruģēts, ar vairākiem skatu laukumiem, atpūtas zonām, aptuveni 600 metru garumā un ved no Svētku jeb tā sauktā Panorāmas laukuma līdz Gaujai, dodot iespēju tūristiem iepazīt Gaujas senlejas unikalitāti no cita skatupunkta.

http://tourism.sigulda.lv/serpentina-cels/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
16_Tilts_par_Gauju_Sigulda.lv_450
Tilts pār Gauju

Pirmais tilts pār Gauju celts 1937.gadā kā tam laikam īpaši sarežģīta tehniska būve, taču drīz pēc tam sagrauts kara laikā. Esošais tilts atjaunots 1950.gadā. Gaujas iela, Sigulda.

1937. gadā pasaulē uzcēla un atklāja divus pēc to tehniskā risinājuma unikālus tiltus. Viens no tiem ir Sanfrancisko Zelta vārtu tilts, par kuru skeptiķi iepriekš esot izteikušies, ka tik garu iekārto tiltu uzcelt nav iespējams. Otrs – tilts pār Gauju Siguldā ar trīslocīklu monolītā dzelzsbetona lokiem un pārejas rāmjveida estakādēm katrā krastā. Te jāpiemin, ka Siguldas tilts ir vienīgais šāda tehniskā risinājuma un izpildījuma tilts Latvijā.

http://tourism.sigulda.lv/tilts-par-gauju/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
10_Turaidas_pils_tourism.sigulda.lv_450
Turaidas viduslaiku pils

Latvijas apmeklētākais muzejs, tā ekspozīcijas stāsta par notikumiem 1000 gadu garumā. Viduslaiku pils un baznīca, Gaujas lībieši, senais muižas centrs un Dainu kalns – katram savs stāsts.
http://www.tourism.sigulda.lv/turaidas-viduslaiku-pils/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
09_Gutmanala_tourism.sigulda.lv_450
Gūtmaņala

Baltijas lielākā ala – grota. Senākais tūrisma objekts Latvijā. Gūtmaņala pazīstama kā sena kulta vieta. Uz alas saglabājušies uzraksti no 17.gs. Šeit aizsākusies leģenda par Turaidas rozi.
Gūtmaņala – plašākā un augstākā Latvijas un visas Baltijas ala jeb, precīzāk sakot, alas veida niša jeb grota. Alas garums ir 18,8 metri, platums 12 metri un maksimālais griestu augstums sasniedz 10 metrus. Gūtmaņa ala izveidojusies Gaujas svītas dzeltenīgi sarkano smilšakmeņu klintī, tās veidošanās ir Gaujas straumes un pazemes avota vairāku gadu tūkstošu darbības rezultāts. Ala uzskatāma par senāko tūrisma objektu Latvijā, kopš seniem laikiem alas apmeklētāji vēlējušies tās sienas „greznot” ar saviem vārdiem un gadskaitļiem. Vecākie ieraksti uz alas sienām saglabājušies pat no 17. gadsimta. Smilšakmenī var izlasīt arī baronu un muižkungu vārdus. Tos pēc viņu norādēm un pasūtījuma gravējuši meistari, kas te gaidījuši turīgus apmeklētājus un dežurējuši alas tuvumā ar kāpnēm, trafaretiem un gravēšanas darbarīkiem. Par samaksu tika iegravēti vārdi, ģerboņi un gada skaitļi.
http://tourism.sigulda.lv/gutmanala/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
11_Tauretaju-kalns_foto_J.Urtans_450
Taurētāju kalns

Vikmestes upītes dziļās gravas un Gaujas senlejas labā pamatkrasta saskarsmes vieta, kuras augšpusē var nokļūt pa koka kāpnēm. Taurētāju kalns, kas šo nosaukumu guvis kā sena novērošanas vieta.

ancientsites.eu

Foto: J.Urtāns

 
12_Vikmestes_taka_tourism.sigulda.lv_450
Vikmestes ieleja

Vikmestes upīte agrāk bijusi Turaidas un Krimuldas zemju dabiskā robeža. Ielejā paslēpušies vairāki gleznaini smilšakmens iežu atsegumi. Gaujas labā krasta pieteka ir izveidojusi dziļu gravu ar stāvām nogāzēm, kuras lejtecē izveidojušies nelieli (lejasdaļā ap 4 m) smilšakmens atsegumi. Gravas labajā (rietumu pusē) paceļas ar mežu apaugušais Vikmestes pilskalns.

http://tourism.sigulda.lv/vikmestes-taka/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
08_Krimuldas_pilsdrupas_tourism.sigulda.lv_450
Krimuldas viduslaiku pilsdrupas

Rīgas domkapitula pils, celta ap 1255.g. un bijusi mazākā no visām trim Gaujas senlejas pilīm. Pēc nodedzināšanas 1601.g. pils nav atjaunota. Viena no skaistākajām skatu vietām, dēvēta par “Bellevue”.
http://www.tourism.sigulda.lv/krimuldas-viduslaiku-pilsdrupas/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
07_Vagonins_tourism.sigulda.lv_450
Gaisa trošu ceļš

Ar augstumu 42 m uz Gaujas senleju jūs varat vērties no gaisa trošu vagoniņa, kas savieno abus upes krastus 1020m platumā. No tā redzamas trīs varenās pilis – Sigulda, Turaida, Krimulda, bobsleja un kamaniņu trase, kā arī burvīgā ainava vairāku kilometru tālumā.

http://tourism.sigulda.lv/gaisa-trosu-cels-vagonins/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
06_Krimuldas_muiza_tourism.sigulda.lv_450
Krimuldas muiža

Firstu Līvenu dzīvojamā māja celta 1822.gadu klasicisma stilā. Muižas kompleksā apskatāma pārvaldnieka māja, ratnīca, klēts, kalte un Šveices māja ar izteiksmīgiem un unikāliem kokgriezumiem.
http://www.tourism.sigulda.lv/krimuldas-muiza/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
04_Gaujas_kajnieku_tilts_tourism.sigulda.lv_450
Kājnieku tilts pār Gauju

1979.gadā būvēts tilts pār Gauju ar mērķi izveidot apļveida maršrutu Gaujas senielejas apmeklētājiem. No tilta paveras gleznains skats uz Velnalas klintīm un Gauju.

http://tourism.sigulda.lv/kajnieku-tilts-par-gauju/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
03_Velnala_tourism.sigulda.lv_450
Velnalas klintis un ala

Gaujas senielejas pēdējā varenākā klinšu siena – 250m gara un 15m augsta. 8m virs ūdens līmeņa klintī izveidojusies Velnala – sena kulta vieta. Aizsargājams ģeoloģisks objekts.
Velnalas klintis ir lielākais iežu atsegums Piķenes kraujā, kas ir gandrīz divus kilometrus garš Gaujas senielejas pamatkrasta posms. Velnalas klinšu atsegums ir 250 metrus garš un ap 15 metrus augsts. Tas sācis veidoties pirms aptuveni 10 tūkstošiem gadu devona laikmetā, taču zināma veidošanās notiek vēl joprojām – šeit vērojama aktīva sāniska erozija, no klintīm bieži nobrūk lieli smilšakmens bluķi, kas krīt Gaujas dziļajā atvarā. Rūpīgi ieskatoties, klints sienā saskatāmi seno straumju raksti – dažādi slīpslāņojuma veidi. Velnalas apkārtnes iežos sastopams Siguldas apkārtnē visbagātākais devona zivju fosiliju, piemēram, bruņuzivju, un floras atlieku komplekss.
http://tourism.sigulda.lv/velnalas-klintis-un-ala/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
05_Pikenes_krauja_foto_Arnis_Osis_450
Piķenes krauja

1 km garš Gaujas labā pamatkrasta posms, ko izrobo nelielas sāngravas. Apskatāmi vairāki smilšakmens atsegumi, Auna pieres un Mazā Velna ala, Gudrības avotiņš un neliels ūdenskritums.
http://tourism.sigulda.lv/pi%C4%B7enes-krauja/

Foto: tourism.sigulda.lv

Foto: Arnis Osis

 
bobslejs_450
Bobsleja un kamaniņu trase

1420 metri, 16 virāžas un 200 m garš bremzēšanas ceļš – šos parametrus bobsleja un kamaniņu trasē var izbaudīt gan profesionāli sportisti, gan Siguldas viesi.

Tieši šī trase ir viena no retajām pasaulē, kuras apskate ir atvērta jebkuram interesentam. Sestā stāva līmenī apmeklētājiem paveras platforma lieliskam skatam uz visu trasi no finiša līdz startam, kā arī uz Gaujas senlejas gleznaino ainavu.

http://tourism.sigulda.lv/bobsleja-un-kamani%C5%86u-trase–sigulda-/

Foto: tourism.sigulda.lv

 
Gaujas nacionālais parks

Gaujas nacionālais parks from ELM MEDIA on Vimeo.