08-09-2018 Gaiziņkalna stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
~7 km
Vāvere
~7 km
Zaķis
~11 km
Stirnu buks
~20 km
Lūsis
~27 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

Lēnām un neatlaidīgi taku skrējienu seriāla  “Stirnu buks 2018″ sezona iegrozījusies tās izšķirīgajā fāzē dalībniekiem, kuri cīnās par iespējami augstākām vietām sezonas kopvērtējumā! Kur Latvijā vēl augstāk, ja ne Gaiziņā? Lai arī iekoptu taku šeit ir pamaz – pamatā grants ceļi mijas ar bezceļa (off road) takām, šī bija mūsu pamatmotivācija vienu no svarīgākajiem seriāla posmiem organizēt dabas parkā “Gaiziņkalns”! Jo Latvijas augstākajā kalnā būs jāuzskrien! Turklāt – vairākas reizes!!! Gaiziņkalnam nogāžu, vazin, netrūkst (Lielais un Mazais Golgāts, Rietumu nogāze, Dāmu paradīze…)! Latvijā tuvāk debesīm vairs nevar piekļūt!

Starts/Finišs:: Atpūtas komplekss “Golgāts”, Bērzaunes pagasts, Madonas novads. GoogleMap ŠEIT! *Esiet uzmanīgi! Neievadiet navigācijas iekārtās “Gaiziņkalns” (!!!), ja vien nebraucat ar 4×4 vai tanku!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētākas distanču kartes:: ŠEIT!

Gribi skatīt distanču kartes mobilajā telefonā, ielādē LVM GEO mobilo lietotni GooglePlay veikalā vai AppStore!

Datu faili LVM GEO mobilajai lietotnei:: Lūsis (Gaizins, 2018)Stirnu buks (Gaizins, 2018)Zaķis (Gaizins, 2018)Vāvere (Gaizins, 2018)

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”, “Zaķis – GPX”, “Stirnu buks – GPX”, “Lūsis – GPX“.

Gaiziņkalns ir Latvijas augstākais kalns. Kalna absolūtais augstums ir 311,94 m vjl, relatīvais augstums – 61,6 m, tas stiepjas apmēram 1 km garumā un 650 m platumā. Gaiziņa vārds cēlies no vārda Gaiszinis, jo kalns arvien tiek uzskatīts par drošu laika pareģotāju. Ja tas tinas miglā vai no tā ceļas miglaina dūmaka, tad ne vēlāk kā trešajā dienā, gaidāmi nokrišņi.

Ap Gaiziņkalnu plešas dabas parks “Gaiziņkalns” (2026 ha, dibināts 1957. gadā). Teritorija veidota, lai aizsargātu raksturīgo Vidzemes augstienes ainavu pauguraino reljefu un ezerus, to dabas un kultūras vērtības. Tā tiek definēta kā izcili ainaviska teritorija ar raksturīgo Vidzemes augstienes ainavu. Dabas parks ir iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo dabas teritoriju tīklā “Natura 2000”.

Gaiziņkalnā atrodas 1 no 16 Latvijas teritorijā esošajiem “Strūves ģeodēziskā loka” punktiem. Punktu sauca par Gaisakalna punktu un to uzmērīja 1824. gadā slavenā Frīdriha Georga Vilhelma Strūves vadībā. Strūves ģeodēziskais loks ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Trasi mums palīdzēja veidot Artis Ločmelis (OK Burkānciems), Kalna Juris jeb Juris Stradiņš (atpūtas komplekss GOLGĀTS), Pēteris Ločmelis (Piekūni.lv).

Latvijas augstākais kalns no putna lidojuma:: FOTO

gaizins.lv I Tūrisms Madonas novadā

Atvērt lielāku
Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
Golgāts_300
Laipni aicināti Madonas novadā!

Madonas novads, kuru veido divas atšķirīgas teritorijas – Vidzemes Centrālā augstiene un Lubāna līdzenums, ir bagāts ar vairākiem ievērojamiem dabas objektiem visas Latvijas mērogā. Madonas novadā atrodas Gaiziņkalns, kas ir augstākais kalns Latvijā (312m vjl), nodrošinot ziemā aktīvu kalnu un distanču slēpošanas piedāvājumu, bet vasarā sakoptas pastaigu takas. Madonas novadā daļēji atrodas arī Lubāna ezers, kurš ir lielākais Latvijas ezers (14km garumā un 9m platumā). Novadā atrodas arī divi aizsargājamie dabas rezervāti – Krustkalnu un Teiču, kā arī Latvijas valsts mežu teritorijā esošais un tūristu visbiežāk apmeklētais dendroloģiskais dārzs – LVM Kalsnavas arborētums.
Vairāk informācijas: www.visitmadona.lv

 
G_karnevāls_300
Gaiziņkalna karnevāls

Gaiziņa karnevāla pirmsākumi meklējami trīsdesmitajos gados. Katru gadu slēpotāju grupa no Rīgas brauca uz Gaiziņu, lai šīs brīvdienas pavadītu sportiskā garā. Daudzi tolaik uz Gaiziņu brauca ar slēpotāju vilcienu. Vālu vakarā tas izgāja no Rīgas un ap desmitiem pienāca Mārcienas stacijā, no kuras līdz Gaiziņam ir 14 kilometru. Kādu dienu 1936. gadā Funķis (Bruno Kalniņš- pašdarbnieku teātra aktieris) izdomāja, ka visiem jāpārģērbjas un jāsarīko karnevāls. Tika darīts! Katrs uzvilka ko nu tajos laikos varēja piemeklēt- kāds uzsedza lielu seģeni, cits uzvilka veclaicīgus saimnieces svārkus un apsēja kaut ko ap galvu. Tādi karnevāli, kā mēs šodien saprotam, sākās pēc kara, kad nāca nākamā slēpotāju paaudze. Ar katru gadu cilvēku interese par Gaiziņkalna karnevālu auga un ziedu laikos, pasākums pulcēja cilvēku tūkstošus no visām Latvijas malām. Krāšņas un unikālas, spocīgas un jocīgas maskas. Cilvēki, kas tajās laižas no kalna pašu būvētos braucamajos.

 
Gaizins.lv_300
Dabas parks “Gaiziņkalns”

Gaiziņkalns ir Latvijas augstākais kalns. Kalna absolūtais augstums ir 311.94 m vjl., tā relatīvais augstums 61.6 m, tas stiepjas ~1km garumā un 650 m platumā. Apmeklētāji var izstaigāt 2km garo taku, kas vienā virzienā ved pār visu kalna virsotni, bet atpakaļceļā virzās pa ainavisko kalna pakājes ceļu. No kalna virsotnes paveras tālas panorāmas ainavas. Gaiziņa vārds cēlies no vārda Gaiszinis, jo kalns aizvien tiek uzskatīts par drošu laika pareģotāju. Ja tas tinas miglā vai no tā ceļas miglaina dūmaka, tad ne vēlāk kā trešajā dienā gaidāms lietus.

 
Gaizins_300
Slēpošanas trase “Golgāts”

Nosaukums slepošanas trasei  “Golgāts’” radies laikos, kad ziemas prieku mīļotāji no Rīgas uz Gaiziņu devās ar slēpotāju vilcienu “Sniedziņš” līdz Ērgļiem, tad līdz Gaiziņam mēroja 24 km pārgājienu ar kājām, slēpes nesot pāri plecam. Gaiziņā tie izslēpojās, pārgulēja nakti “Kulitēnu” mājās un no rīta devās atpakaļ uz vilcienu.  Pārgājiens jāatzsīst – ne no vieglākajiem, ar ko arī iemantoja nosaukumu Golgāta ceļš un attiecīgi arī “Golgāta” slēpošanas trase.

* Kalna ziemeļu pakājē izvietojusies atpūtas bāzes “Gaiziņš”, piedāvājumā: kafejnīca, troses ceļš “Tarzāns”, kameršļūkšana ūdenī (40 m), pirtiņa, naktsmītne, atpūtas un telšu vietas. gaizins.lv

 
gaizinkalns_5_300
Gaiziņkalna apkārtne

Gaiziņkalna apkārtnē izvietojušies arī citi Latvijas lielpauguri – Sirdskalns (297 m vjl), Abrienas kalns (287 m vjl), Dravēnu kalns (283 m vjl). Gaiziņa pakājē atrodas 8 no 10 Latvijas ausgtākajām virsotnēm. Šeit atrodas arī trīs Latvijas visaugstāk virs jūras līmeņa esošie ezeri: Talejas ezers, Virkstenis un Žautrītis.

 
kalsnavas-arboretums-300
Kalsnavas arborētums

Kalsnavas arborētums ir lielākā kokaugu kolekcija Austrumlatvijā, kur no agra pavasara līdz vēlam rudenim iespējams apskatīt ap 2500 dažādu koku sugu un 45000 stādu. Kalsnavas arborētuma kopējā platība ir 143,96 ha, no kuriem koku un krūmu stādījumi aizņem 99 ha. Izveidots, lai veiktu novērojumus un zinātniskus pētījumus dendroloģijā un mežsaimniecībā, kā arī veidotu citzemju kokaugu stādījumus pavairojamā materiāla ieguvei. Tas ir atzīts par īpaši aizsargājamu dabas teritoriju.

Vienīgi Kalsnavā ir iespējams apskatīt tādus retumus kā: tulpju koku, Virdžīnijas sniegpārslu koku, Kobus magnoliju.

mammadaba.lv

 
lubanas-ezers-latvia-travel_300
Lubāna ezers un apkārtne

Ap Latvijas lielāko ezeru – Lubānu, plešas lielākais iekšzemes mitrāju komplekss Latvijā – “dabas liegums “Lubāna mitrājs”, kas sniedz plašas iespējas atpūtai un dabas vērošanai. Latvijas lielākais ezers stiepjas līdz 14 km garumā un 9 km platumā, šeit atrodas Lubāna mitrāja informācijas centrs, putnu vērošanas torņi (teritorijā novērotas 225 putnu sugas).

Piestāj zvejnieku sēta un palutini savas garšas kārpiņas ar svaigi kūpinātām zivīm, kas pašas kūst mutē! Vai arī iepriekš pasūti Latgale kulinārā mantojumu zivju zupu zvejnieku sētā “Zvejnieki”. Esi īsts drosminieks un nopeldies mītiskajā Teirumnīku purva ezeriņā! Tava āda pēc peldes tīrajā purva ezera ūdenī zaigos un būs maiga kā mazam bērnam!

 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Meža apmācību centrs “Pakalnieši”

Apmācību centrs “Pakalnieši” atrodas skaistā vietā Madonas novada Vestienas pagastā, Viešūra ezera krastā netālu no Gaiziņkalna.

Mācību ekskursiju pieturvieta ar interaktīvām programmām: “Dzīvnieku mājas trofejām” (interaktīva dabas taka, garums – 1 km, meža zvēru un putnu paradumu izzināšana, dzīvnieku ādu un pēdu atpazīšana, u.c.), “Jaunais mežsaimnieks” ( meža elementu iepazīšana, dažādu meža mērinstrumentu izmēģināšana u.c). “Papīra izgatavošana”, lomu spēle ar pārģērbšanos, suvenīru gatavošana no dabas materiāliem.
Adrese: Pakalnieši, Vestienas pagasts, Madonas novads, LV4855, tel. +371 26141853 e-pasts: danuta.kiopa@mkpc.llkc.lv