05-10-2019 Ozolkalna stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
~6.2 km
Vāvere
~6.2 km
Zaķis
~10.9 km
Stirnu buks
~22.6 km
Lūsis
~32.2 km
 
 

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2019″ noslēdzošā posma apraksta lapā!

Sacensību centrs:: Aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns” (kempings). GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētākas distanču kartes:: bit.ly/OzolkalnaStirnuBuks

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”.

“Brīvdienu galamērķis – Cēsis: ko apskatīt un izbaudīt šajā pusē”:: Tūrismagids.lv

“Skaistākās ainavas un apskates objekti: pastaigu maršruts Āraišu apkārtnē”:: Tūrismagids.lv

Episks sezonas noslēgums Cēsīs, vai tiešām būs tik episki, un kāpēc gan? Mums šķiet, būs gan, jo Cēsis ir ne tikai viena no senākajām, bet arī latviskākajām pilsētām. Krāšņām dabas ainavām un vēstures liecībām bagāta, tā iemieso intriģējošu senatnes garu un mūsdienīgu pašapziņu. Gan Cēsis, gan Cēsu novads ir viens no Vidzemes apceļotāju lielākajiem vilinājumiem. Visos gadalaikos uz Cēsīm brauc cilvēki, kuri prot novērtēt vēstures un kultūras mantojumu, dabas ainavas skaistumu un mazpilsētas mierīgo dzīves ritumu. Cita starpā – Cēsis ir Latvijas karoga dzimtene.

Cēsis izveidojās Gaujas ielejas malā starp latgaļu valsts Tālavas un Idumejas zemēm. 11. gadsimtā Cēsīs ieradās vendi, kuri apmetās Riekstu kalnā. Pēc tam, kad 1206. gadā Cēsu vendi pārgāja kristīgajā ticībā, Zobenbrāļu ordenis vendu pilī izveidoja savu cietoksni karagājieniem uz igauņu zemēm. 1237. gadā pēc zobenbrāļu sagrāves Saules kaujā Cēsu pils kļuva par jaunizveidotā Livonijas ordeņa mestra rezidenci.

Gaujas senleja, nenoliedzami, ir Stirnu buka taku skrējienu seriāla organizatoru otrs lielākais iedvesmas avots pēc Āžu kalna, tāpēc šeit gribam atgriezties vēl un vēl!

EnterGauja:: “Gaujas nacionālais parks – parks, kurā doties piedzīvojumos, pētot un izzinot. Piedāvāto piedzīvojumu daudzveidība ļauj katram izvēlēties savu ceļojuma tempu un scenāriju. Gaujas senlejas pirmsākumi meklējami vairāk nekā 350 miljonu gadu senā pagātnē. Šeit atradīsi elpu aizraujošas dabas ainavas, klintis un alas. Pašu parku caurvij Latvijas garākā upe Gauja. Upe ir aizraujoša, izteikti līkumota –parka teritorijā tā met 98 lielākus un mazākus lokus. Šeit atrodas divas trešdaļas no Latvijā zināmajām alām, un vairāk nekā 500 kultūras un vēstures pieminekļu – pilskalni, pilis, baznīcas, muižas, ūdensdzirnavas, vējdzirnavas, kā arī daudzi citi arheoloģiskie, arhitektūras un mākslas pieminekļi.”

Sacensību centrs – aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns”, tam tuvu piegulošs – ziemas atpūtas komplekss “Žagarkalns”, tepat blakus – Cīrulīšu dabas takas un Spoguļklintis. Mums šķiet, būs gana episki!

Takas Vidzemes sirdī Stirnu bukam joprojām neatslābstoši palīdz savērpt Artis Ločmelis (“VSK Burkānciems”)! Īpaši episks paldies – Ģirts Kaļķis (aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns”) un Juris Žagars (ziemas atpūtas komplekss “Žagarkalns”) par pretimnākšanu!

Un atceramies – Jūs atrodaties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Gaujas Nacionālajā parkā! Aicinām Jūs saudzēt un cienīt dabas un cilvēku radītās vērtības!

Tiekamies Ozolkalnā!!! 

Visit Cēsis I Amata.lv I EnterGauja

Facebook Ozolkalns I Facebook Žagarkalns

Трасса в день соревнований может отличаться от тут показанной.
Фотография имеет иллюстративный смысл.
 
Дистанции и достопримечательные места в ближайшеи округе
 
cesu-vecpilseta-1_300

 
cesu-pilsdrupas-rietumu-tornis-latvia-travel_300

 
CīrulīšuDabasTakas

 
ĀraišuEzerpils_300

 
viena-diena-cesu-pievarte_300

 
cesis-erglu-klintis-janamuiza_300

 
Kvépene_300

 
Supervāvere_300

 
gauja_300

 
ĒrģeļuKlintis_300

 
AmatasTaka_300

 
atputas-kompleks-raksi-latvia-travel_300