05-10-2019 Ozolkalna stirnu buks
Distances
Skola
~6.2 km
Vāvere
~6.2 km
Zaķis
~10.9 km
Stirnu buks
~22.6 km
Lūsis
~32.2 km
 
 
Reģistrēties sacensībām
tagad var sacensību dienā

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2019″ noslēdzošā posma apraksta lapā!

Sacensību centrs:: Aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns” (kempings). GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT!

Detalizētākas distanču kartes:: ŠEIT!

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”“Zaķis – GPX”“Stirnu buks – GPX”“Lūsis – GPX”.

“Brīvdienu galamērķis – Cēsis: ko apskatīt un izbaudīt šajā pusē”:: Tūrismagids.lv

“Skaistākās ainavas un apskates objekti: pastaigu maršruts Āraišu apkārtnē”:: Tūrismagids.lv

Episks sezonas noslēgums Cēsīs, vai tiešām būs tik episki, un kāpēc gan? Mums šķiet, būs gan, jo Cēsis ir ne tikai viena no senākajām, bet arī latviskākajām pilsētām. Krāšņām dabas ainavām un vēstures liecībām bagāta, tā iemieso intriģējošu senatnes garu un mūsdienīgu pašapziņu. Gan Cēsis, gan Cēsu novads ir viens no Vidzemes apceļotāju lielākajiem vilinājumiem. Visos gadalaikos uz Cēsīm brauc cilvēki, kuri prot novērtēt vēstures un kultūras mantojumu, dabas ainavas skaistumu un mazpilsētas mierīgo dzīves ritumu. Cita starpā – Cēsis ir Latvijas karoga dzimtene.

Cēsis izveidojās Gaujas ielejas malā starp latgaļu valsts Tālavas un Idumejas zemēm. 11. gadsimtā Cēsīs ieradās vendi, kuri apmetās Riekstu kalnā. Pēc tam, kad 1206. gadā Cēsu vendi pārgāja kristīgajā ticībā, Zobenbrāļu ordenis vendu pilī izveidoja savu cietoksni karagājieniem uz igauņu zemēm. 1237. gadā pēc zobenbrāļu sagrāves Saules kaujā Cēsu pils kļuva par jaunizveidotā Livonijas ordeņa mestra rezidenci.

Gaujas senleja, nenoliedzami, ir Stirnu buka taku skrējienu seriāla organizatoru otrs lielākais iedvesmas avots pēc Āžu kalna, tāpēc šeit gribam atgriezties vēl un vēl!

EnterGauja:: “Gaujas nacionālais parks – parks, kurā doties piedzīvojumos, pētot un izzinot. Piedāvāto piedzīvojumu daudzveidība ļauj katram izvēlēties savu ceļojuma tempu un scenāriju. Gaujas senlejas pirmsākumi meklējami vairāk nekā 350 miljonu gadu senā pagātnē. Šeit atradīsi elpu aizraujošas dabas ainavas, klintis un alas. Pašu parku caurvij Latvijas garākā upe Gauja. Upe ir aizraujoša, izteikti līkumota –parka teritorijā tā met 98 lielākus un mazākus lokus. Šeit atrodas divas trešdaļas no Latvijā zināmajām alām, un vairāk nekā 500 kultūras un vēstures pieminekļu – pilskalni, pilis, baznīcas, muižas, ūdensdzirnavas, vējdzirnavas, kā arī daudzi citi arheoloģiskie, arhitektūras un mākslas pieminekļi.”

Sacensību centrs – aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns”, tam tuvu piegulošs – ziemas atpūtas komplekss “Žagarkalns”, tepat blakus – Cīrulīšu dabas takas un Spoguļklintis. Mums šķiet, būs gana episki!

Takas Vidzemes sirdī Stirnu bukam joprojām neatslābstoši palīdz savērpt Artis Ločmelis (“VSK Burkānciems”)! Īpaši episks paldies – Ģirts Kaļķis (aktīvās atpūtas centrs “Ozolkalns”) un Juris Žagars (ziemas atpūtas komplekss “Žagarkalns”) par pretimnākšanu!

Un atceramies – Jūs atrodaties īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – Gaujas Nacionālajā parkā! Aicinām Jūs saudzēt un cienīt dabas un cilvēku radītās vērtības!

Tiekamies Ozolkalnā!!! 

Visit Cēsis I Amata.lv I EnterGauja

Facebook Ozolkalns I Facebook Žagarkalns

Trase sacensību dienā var atšķirties no šeit redzamās.
Attēlam ir tikai informatīva nozīme.
 
Distances un tuvākajā apkārtnē apskatāmas ievērojamās vietas
 
cesu-vecpilseta-1_300
Cēsu vecpilsēta

Viduslaikos ap Cēsu pili un baznīcu, cieši viena pie otras sablīvētas, uz visām pusēm veidojās šauras, līkumotas ieliņas ar amatnieku un tirgotāju namiem. Lai arī karadarbības un neskaitāmo ugunsgrēku rezultātā pilnībā zudusi Cēsu viduslaiku apbūve, pilsētas vēsturiskais centrs savu viduslaiku plānojumu līdz šodienai ir saglabājis gandrīz neizmainītu.

Nami mijas ar unikāliem pagalmiņiem, skvēriem un laukumiem – Rožu laukumu, Vienības laukumu, Līvu laukumu un citiem vēsturiski nozīmīgiem objektiem. Vecpilsētas apskati var turpināt, dodoties uz Pils parku un Maija parku, kuri abi ir brīnišķīgas pastaigu, atpūtas un satikšanās vietas ikvienā gada dienā. I turisms.cesis.lv

 
cesu-pilsdrupas-rietumu-tornis-latvia-travel_300
Cēsu pils komplekss

Cēsu pils (vācu: Schloß Wenden) ir ievērojamākā un vislabāk saglabātā viduslaiku pils Latvijā. Zobenbrāļu ordenis pils celtniecību uzsāka pirms 1218. gada, taču spožākā uzplaukumu periodu tā piedzīvoja sava nākamā saimnieka – Vācu ordeņa – valdīšanas laikā. Postošo Livonijas karu Cēsu pils sagaidīja kā varenākais cietoksnis Livonijā. 1577. gada septembrī apmēram 300 pilī patvērumu meklējušie ļaudis, nevēlēdamies krist Ivana Bargā karaspēka gūstā, uzspridzinājās ar šaujampulveri. Pēc Lielā Ziemeļu kara Cēsu pili vairs neatjaunoja, vienīgi kādreizējo priekšpils vārtu ēku pārbūvēja par Cēsu pilsmuižas kungu māju jeb Cēsu Jauno pili. Šodien Cēsu pils ir ceļotāju iecienītākais apskates objekts Cēsīs un viens no izcilākajiem kultūras tūrisma galamērķiem Latvijā. I Wikipedia.org I turisms.cesis.lv

 
CīrulīšuDabasTakas
Cīrulīšu dabas takas

Cīrulīšu dabas takas sniedz iespēju iedvesmojošā pastaigā izzināt skaistās Gaujas ielejas attīstību no ledus laikmeta līdz mūsdienām! Tās atklāj Gaujas upes un apkārtējās dabas attīstības vēsturi. Kā radusies upe? Kādi te bijuši senie augi? Kādi pirmie iedzīvotāji? Atbildes gūsi nesteidzīgā pastaigā pa šo teiksmaino vietu.

Teritorijā ir divi labiekārtoti vieglas pieejamības maršruti – 2,7 un 4,6 kilometru gari. Pastaigas laikā apskatāmi aizraujoši dabas objekti: iespaidīgās Spoguļklintis (Cīrulīšu klintis), kuras zīmīgi atspīd Gaujas vecupes ūdeņos, Dzidravots, Līgavas ala, kura vēlreiz pārliecinās par mīlestības spēku teiku, kā arī Cīrulīšu ala.

Maršruta karte apskatāma ŠEIT!

EnterGauja.com I turisms.cesis.lv

 
ĀraišuEzerpils_300
Āraišu arheoloģiskais parks

Āraišu arheoloģiskais parks ietver senas 9 – 10.gs. dzīvesvietas – ezerpils rekonstrukcijas koka apbūves kompleksu, 14.-17. gs. viduslaiku pilsdrupas, kā arī akmens un bronzas laikmetu mājokļu ekspozīciju Meitu salā.

Āraišu arheoloģiskais parks piedāvā iespējas uzzināt, kā dzīvojuši, ko ēduši senie iedzīvotāji, kā ģērbušies, kāpēc ir nogrimusi ezerpils un kā tā no jauna augšāmcelta. Arheoloģiskā parka piedāvātās ekskursijas un programmas aicina iejusties dažādu gadsimtu cilvēku ikdienas dzīvē un svētkos.

turisms.cesis.lv

 
viena-diena-cesu-pievarte_300
Pārgājiens – Viena diena Cēsu pievārtē

Piemērots ļoti aktīviem gājējiem, kam patīk apvienot dabas iepazīšanu ar fiziskām aktivitātēm. Šis ir maršruts, kurā vērojami gan izcili Gaujas senlejas skati un iepazīstama Gaujas senlejas vēsture kopš Ledus laikmeta beigām, gan iepazīstamas boreālo mežu vērtības. Atrodas Gaujas Nacionālajā parkā.

“Ozolkalns” – Cīrulīšu dabas takas – Mūrlejas iela – Gaujas iela – tilts pār Gauju – Kvēpenes iela – Raiskuma ezers – gar Sveķupītes krastu – gar Lenčupes krastu – Pārgaujas iela (Sarkanās klintis) – tilts pār Gauju – Gaujas iela – Alkšņu iela – Kovārņu iela – “Cīrulīši” – “Ozolkalns”. ~ 24 km. Var veikt maršruta saīsināto loku līdz tiltam pār Gauju ~ 8 km. Maršruta karte apskatāma ŠEIT

 
cesis-erglu-klintis-janamuiza_300
Pārgājiens – Cēsis – Ērģeļu (Ērgļu) klintis

Piemērots ceļotājiem, kas vēlas apskatīt ne tikai Latvijas mazpilsētu, bet arī vērot izcilas dabas ainavas un redzēt vienu no monolītākajām smilšakmens klinšu sienām Baltijā – Ērģeļu klintis. Maršruta galapunktus ērti kombinēt ar sabiedrisko transportu.

Cēsu dzelzceļa stacija – Raunas – Lenču iela – Pieškalni – Ērgļu (Ērģeļu) klintis – Rāmnieki – Jāņmuiža.

Garums apmēram 14km

Maršruta karte apskatāma ŠEIT I turisms.cesis.lv

 
Kvépene_300
Kvēpenes pilskalns un dižozols

Kvēpenes pilskalns tiek uzskatīts par iespējamo Sateklas pils vietu. Sateklā 13.gs. valdījis Rūsins (Rūsiņš), kas Livonijas Indriķa hronikā dēvēts par visvaronīgāko no latgaļiem. Rūsins piedalījās Autīnes sacelšanās cīņās 1212.gadā, kad latgaļi un lībieši apvienojās cīņai pret vāciešiem. Rūsins vadīja Satezeles pils aizstāvēšanu Siguldā, un šajā cīņā viņš tika nogalināts.

Kvēpenes dižozols ir starp 20 dižākajiem Latvijas ozoliem.

turisms.cesis.lv I daba.gov.lv

 
Supervāvere_300
Piedzīvojumu parks “Supervāvere”

Piedzīvojumu parks “Supervāvere” atrodas Ozolkalnā – Gaujas ielejas kokos ar burvīgu skatu uz Gaujas senleju. Šeit var doties pastaigā līdz pat Gaujas krastam gar parka kokos ierīkotajām šķēršļu trasēm vai pārbaudīt savus spēkus, dodoties trasēs paši.
Trases piemērotas ikvienam, kas sasniedzis 110 cm garumu – no bērna līdz senioram. Kopā parkā ir vairāk, kā 60 šķēršļu, divas no trasēm beidzas ar “brīvo kritienu”, bet garākā – “Piedzīvojumu trase” izceļas ar īpaši garu nobraucienu pa trosi, kas sasniedz 250 metrus.
Paralēli trašu apmeklējumam iespējams piknikot pie ugunskura.

Ozolkalns/Supervāvere I turisms.cesis.lv

 
gauja_300
Gaujas ūdenstūrisma karte

Gauja ir vispopulārākā Latvijas laivojamā upe, kas met niķīgu loku pa Vidzemi kopumā sakrājot 440 līkumainus tecējuma kilometrus, tajā pašā laikā gaisa līnijā starp izteku un ieteku jūrā uzrādot vien 90km distanci. Ūdenstūrisma ziņā Gauju var nosacīti iedalīt trijos posmos: HESu kaskādes posmā, Populārajā un Lejteces posmā.

HESu kaskādes posmu ir iecienījuši laivotāji “citādu ainavu krājēji”, kā arī šeit ir omulīgi vienas līdz divu dienu maršruti ar lokāliem laivu nomas punktiem. Turpmākos 115km Gaujā ir ezeriņu, straujteču un aizsprostu uzpludinājumu virkne.

Gaujas ūdenstūrisma karte apskatāma ŠEIT I Foto:: Miks Latvis

 
ĒrģeļuKlintis_300
Ērģeļu klintis

Šī ir varena, majestātiska siena, kas ceļas ārā tieši no Gaujas. Visiespaidīgākās klintis Gaujas ielejā, raksturīgas ar vienlaidu monolītu smilšakmens virsmu. Teika stāsta, ka atbalss pret šo klinti skanējusi kā ērģeles, tādēļ tās iedēvētas par Ērģeļu klintīm – sākotnēji tās sauktas par Pieškaļu iezi.

Virs klints ir izbūvēta skatu platforma, no kuras veras ainavisks skats pār mežiem un Gaujas līkumiem. Turpat, pakāpienu pie pakāpiena liekot, iespējams izstaigāt divu kilometru garo pastaigu taku. Klinšu siena ir 700 metru gara – klinšu rietumu daļa, kas atvirzās no Gaujas un slēpjas aiz kokiem, ir 21,5 metru augsta. Lejasdaļā, kur klintis gandrīz beigušās un atkal pieiet pie upes, atrodas Ērgļu niša un avotiņi. I turisms.cesis.lv

 
AmatasTaka_300
Amata. Amatas ieži un kraujas

Ceļotājiem, kurus nebaida liela un bieža reljefa starpība, kā arī tiem, kas alkst re­dzēt un uz savas ādas izbaudīt iespaidī­gus dziļās Amatas senlejas krastus, ejot pa mazskartām meža takām. Taka, kas iet pa upes labo krastu, līkumo pa tās ielejas apakšējo un augšējo daļu, tādēļ dažviet ir jāpārvar vairāk nekā 40 m aug­stuma starpība. Šo var uzskatīt par sava veida ģeotūrisma maršrutu, jo tas iepa­zīstina ar devona perioda dolomīta un smilšakmens atsegumiem, kas atrodas ledāja veidotajā Amatas senlejā.

Maršruta garums ~ 21,5 km. Maršruta karte apskatāma ŠEIT

EnterGauja.com

 
atputas-kompleks-raksi-latvia-travel_300
Kamieļu parks “Rakši”

Kamieļu parkā “Rakši” iespēja izbaudīt, kādas ir sajūtas jājot ar kamieli, aptaustīt alpakas kažoku un iziet relaksējošā pastaigā pa mežu kopā ar uzticīgo pavadoni lamu. ”Rakšos” ir vairāk kā  80 ņipru un draudzīgu dzīvnieku, kurus var pabarot no rokas un nofotografēties kopīgā selfijā. Gadsimtā, kur lielu daļu informācijas mēs uzzinām no Google, šis ir lielisks veids, kā atslēgties no tehnoloģijām un ļauties dabiskam priekam, ko sniedz dzīvnieku klātbūtne un jaunu piedzīvojumu gars.

kamieli.lvlatvia.travel