stirnu buks
Distances
Susurs
~0.6-1.0 km
Skola
~6 km
Vāvere
~6 km
Zaķis
~12 km
Stirnu buks
~22 km
Lūsis
~28 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

Starts/Finišs:: Livonijas ordeņa pilsdrupas, Valmierā, GoogleMap šeit

Detalizētākas distanču kartes::

“Lūsis” I “Stirnu buks” I “Zaķis” I “Vāvere”

Klasiskais maratona skrējiens reiz aizsākās ar ziņneša skrējienu no Maratonas uz Atēnām, lai paziņotu par grieķu uzvaru pār persiešiem Maratonas kaujā. Latvijā mums ir savējais – Beverīnas ziņnesis, kurš tumšā vēla rudens naktī paguva no Beverīnas pils nokļūt pēc papildspēkiem Cēsīs un vēl atsteigties atpakaļ pirms rītausmas, lai sapulcētu karaspēku pret tolaik ķildīgajiem igauņiem. Senajā Livonijas Indriķa hronikā par šiem 1208.gada notikumiem teikts:
“Un viņi nakti sūtīja uz Cēsīm pie Kristus bruņinieku mestra Venno, kas tobrīd tur uzturējās, un lūdza viņu atnākt ar savējiem, lai vajātu igauņus. Un viņš, sasaucis visus apkārtnes letus, ieradās, kad bija uzausis rīts, Beverīnā un, uzzinājis, ka pagānu karaspēks jau sen atkāpies, visu šo dienu dzinās tam pakaļ. Bet nākamajā naktī uznāca briesmīgs sals, un, tā kā bezmaz visi zirgi kliboja, viņi panākt ienaidnieku nevarēja, jo tie, nokāvuši lopus un palaiduši gūstekņus, bēga savu ceļu un, neielaižoties cīņā, atgriezās katrs savā zemē.”
Beverīnas pils pazīstama kā ievērojams Tālavas nocietinājums, tomēr par tās atrašanās vietu par spīti daudzajiem pētījumiem, nav izveidojies vienots uzskats. Jau 1921.gadā vēsturnieks Pēteris Abuls publiskā uzstāšanās reizē teica: “Vissarežģītākais jautājums mūsu vēsturē ir staltās Beverīnas pils atrašanās vieta. Jau ap 150 gadu šīs pils atrašanās vieta tiek meklēta. Gan vācu, gan ari latviešu pētnieki ir ķērušies pie šī jautājuma atrisināšanas, tomēr pils neapstrīdama atrašanās vieta, itin kā apburta, vēl līdz šim nav uzrādīta.” Livonijas Indriķa hronikā par Tālavas novada iedzīvotājiem Letti Bevernenses, Letti de beverin teikts, ka viņi sevišķi izcēlušies ar savu kareivīgumu.
Līdz šim Beverīna meklēta deviņās vietās: Burtniekos, Vaidavas pilskalnā, Kauguru Pekas kalnā, Trikātā, Valmierā, Vijciema Celītkalnā, Raunas Tanīsa kalnā, Viļumu pilskalnā un Smiltenē.
Beverīnas meklējumos pamatjautājums ir tās novietošana Gaujas labajā vai kreisajā krastā. Lai arī 9 potenciālās Beverīnas atrašanās vietas šoreiz neizskriesim [ļoti iespējams, Beverīnu Stirnu buki nerimstošā dabas un vēstures izzinātāja Andra Klepera vadībā meklēs jau 2017.gadā, ne seriāla ietvaros, jo pieveicamais maršruts krietni pārsniegs seriālā Nolikumā noteiktos apjomus!], bet abpus Gaujai vedīs arī šī gada Stirnubuka skrējiens – caur vietām, kur aizsākas Gaujas senieleja! Tiekamies Valmierā!

Ieskriet Valmieras apkārtnes mežos Stirnu buku ievilināja Andris Klepers, bet piemērotākās takas palīdzēja sameklēt Artis Ločmelis (OK Burkānciems)! Paldies, draugi!

Ko redzēt Valmierā un tās apkārtnē? Iemet aci Visit.valmiera.lv // What To See And Do? Visit.valmiera.lv

Kur nakšņot? Visit.valmiera.lv // Accommodation Visit.valmiera.lv

Visi zemāk redzamie foto pārpublicēti:: Visit.valmiera.lv

Трасса в день соревнований может отличаться от тут показанной.
Фотография имеет иллюстративный смысл.
 
Дистанции и достопримечательные места в ближайшеи округе
 
Livonijas ordeņa pilsdrupas_450

 
Valmieras muzejs_450

 
Vecā aptieka_450

 
Kazu krāces_450

 
Valmieras Atpūtas parks_450

 
Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca_450

 
Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks-sajutuparks.lv_450

 
Jāņa Daliņa stadions_450

 
Aktīvās atpūtas un slēpošanas centrs Baiļi_450

 
Izbrauciens ar Gaujas tramvaju_450

 
Vidzemes Olimpiskais centrs_450

 
BMX muzejs_450

 
Brenguļu alus darītavas parks (dārzs)_450

 
Valmiermuižas pils parks un tornītis_450

 
Aktīvā tūrisma centrs EŽI_450

 
Izbēgšanas spēle Timemachine 1961_450

 
Gaujas Stāvie krasti_450

 
Pekas pilskalns_450

 
Zilaiskalns ar upurakmeni_450

 
Šaursliežu dzelzceļa tilts_450