stirnu buks
Distances
Susurs
~0.6-1.0 km
Skola
~5 km
Vāvere
~5 km
Zaķis
~12 km
Stirnu buks
~22 km
Lūsis
~31 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

UZMANĪBU! ON-LINE REĢISTRĀCIJA UZ ĀŽU KALNA POSMU IR SLĒGTA!

PĒDĒJĀ BRĪŽA REĢISTRĀCIJA IESPĒJAMA ARĪ SACENSĪBU DIENAS RĪTĀ PIRMS STARTA SACENSĪBU CENTRĀ, BET – NE VĒLĀK, KĀ 30 MINŪTES PIRMS ATTIECĪGĀS DISTANCES STARTA LAIKA!

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks’ 2016″ piektā posma apraksta lapā!

Starts/Finišs:: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, GoogleMap šeit!

Detalizētākas distanču kartes::

“Lūsis” I “Stirnu buks” I “Zaķis” I “Vāvere”

Par Draņķozolu un tā noslēpumaini skaisto Āžu kalna apkārtni tiek stāsīti kādi pieci vilkaču stāsti un apmēram trīsreiz vairāk spoku stāstu. Bet visvairāk tiek pieminēts “vadātājs”: neskaitāmi sēņotāji, ogotāji un tūristi ir maldījušies līdz pagurumam, atkal un atkal neizskaidrojamā veidā nonākot atpakaļ pie minētā ozola un tad piedzīvojot bailes un izmisumu.

Draņķozols ir vismaz sešsimt gadu vecs, tas minēts jau XV. / XVI. gadsimta Tukuma miesta un apkārtējo baznīcu hronikās kā ļoti liels, pieaudzis ozols, pie kura kārtas un dedzinātas raganas un velna kalpi. Nav skaidrs, kāpec ticis izvēlēts tieši šis ozols, kas atrodas tik tālu no apdzīvotām vietām, dziļi mežā, purvu vidu. Dzimtbušanas laikā ozola zaros kārušies līdz izmisumam novestie apkārtnes zemnieki, arī jaunākajos laikos šajā vietā notikušas vairākas mīklainas pašnāvības un cilvēku bezvēsts nozušanas.

Diemžēl, pērnziem viss, kas bija palicis no sirmā Draņķozola ir tapis nodedzināts!
Draņķozola apkaimē ir sastopams daudz retu, citur neredzētu augu un ziedu sugu, koki tur ir stipri veci, lieli, žuburaini. Vairākās vietās dažādu sugu koki saauguši kopā tik cieši, ka šķiet tie aug no vienas saknes. Vienviet kopīgā celmā saauguši pat trīs milzeņi – egle, priede un bērzs.

Šādi Āžu kalna apvidu apraksta luterāņu mācītājs un LU Teoloģijas fakultātes dekāns Ralfs Kokins savā grāmatā “Kurzemes vilkaču nostāsti”.

Ar skrējienu Āžu kalna apvidū noslēdzas taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” pirmā sezona, esam atgriezušies vietā, kur pirms gada Vecais, sirmais Draņķozols mūs iedrošināja rīkot pirmās taku skriešanas sacensības! “Mūsdienu Kurzemē ir kāda zināšana , ka vilkači nomaitājot tos, kas nežēlīgi posta dabu, izcērt mežus – ne izdzīvošanas, bet vēsi izrēķinātas peļņas dēļ.”, raksta Ralfs Kokins. Gribas cerēt, ka “Stirnu bukam” ir izdevies kaut nedaudz parādīt mūsu – Latvijas mežu bezgalīgo un noslēpumaino skaistumu un vilinājumu! Ieskrien mežā, samīļo savu koku, un ieliec izēsto želejas paciņu kabatā.

Lasi vairāk:: “Draņķozola stāsts”!

Трасса в день соревнований может отличаться от тут показанной.
Фотография имеет иллюстративный смысл.
 
Дистанции и достопримечательные места в ближайшеи округе
 
slokenbekas_muiza-publicitates_foto_450

 
ceļumuzejs_450

 
01_Šlokenbekas_muižas_ansamblis_450

 
08_Āžu_kalns_450

 
12_2015_Polu_kalns_450

 
02_Šlokenbekas_dzirnavu_dīķis_450

 
03_Melnezera_avotiņi_450

 
04_downhill_trase_450

 
05_2015_Akmensegle_450

 
06_2015_Egles_saaugumi_450

 
07_2015_Drankozols_450

 
09_2015_1_Cirulpurvins_450

 
10_2015_2_Zirgezers_450

 
11_Jēkaba_grava_450