![]() |
Susurs |
~1 km |
![]() |
Skola |
~5.5 km |
![]() |
Vāvere |
~5.5 km |
![]() |
Zaķis |
~12.5 km |
![]() |
Stirnu buks |
~20 km |
![]() |
Lūsis |
~28 km |
DALĪBNIEKU ON-LINE REĢISTRĀCIJA SACENSĪBĀM TIEK SLĒGTA 4.JŪLIJĀ PL.12:00! PĒDĒJĀ BRĪŽA REĢISTRĀCIJA IESPĒJAMA ARĪ SACENSĪBU DIENĀ! Sacensību centrā meklējiet telti “Jaunās reģistrācijas”!). ONLINE REĢISTRĀCIJAS SADAĻA VENTSPILS POSMAM TIKS ATVĒRTA, SVĒTDIEN, 7.JŪLIJĀ.
Alūksnē IERODAMIES SAVLAICĪGI (Noteikti, ierēķiniet papildu laiku auto novietošanai stāvvietā un mantu glabātuves apmeklējumam!).
Piektdien, 05.07., no pl.12-19:00 tc “Domina Shopping” Sportland veikalā darbosies dalībnieku Expo – varēsiet izņemt savus dalībnieku numurus bez lieka pirmsstarta stresa!
Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks 2019″ ceturtā posma apraksta lapā!
Sacensību centrs:: Pilssalas komplekss, Alūksne. GoogleMap šeit!
Sacensību programma:: ŠEIT!
Detalizētākas distanču kartes:: http://bit.ly/PilssalasStirnuBuks (BalticMaps) I GoogleMap
Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”, “Zaķis – GPX”, “Stirnu buks – GPX”, “Lūsis – GPX”.
“Brīvdienu maršruts: ko apskatīt Alūksnē”:: Tūrismagids.lv
“Pierobežas tūre: seši skatu torņi Alūksnes un Igaunijas apvidū”:: Tūrismagids.lv
Ite laîd nogus nù villas uorâ!!! (*šeit – Saņemies un darbojies sparīgi!)
Vai esi gatavs lēkt “Latvijas Ziemeļpolā”? Reiz Kornetu puse mūs jau pamatīgi pārsteidza ar slaveno Drusku pilskalnu un Tatru priekškalniem cienīgu Kornetu ezeru virknes padziļinājumu, nez ko bukiem šoreiz sola Alūksnes izteiksmīgās pakalnu formas? Vai mums izdosies iztēloties, kā savulaik izskatījās viena no visilgāk apdzīvotajām vietām Latvijā, skatot viduslaiku Marienburgas pilsdrupas Pilssalā no senā latgaļu pilskalna un senpilsētas – Tempļa kalna pār Alūksnes ezera līcim? Ja vien skrienot augšup kalna karaļa posmā Tempļa kalnā jau nebūsi izlaidis iņģi (izlaidis garu – malēniešu dialektā)…
Jā, Alūksne atrodas 204 km attālumā no Rīgas, vienpadsmitā Latvijas lielākā ezera – Alūksnes ezera – krastā. Bet mums patiešām šķiet, ka ir vērts doties izbaudīt Alūksnes novada ainavas, takas un tālās skatu perspektīvas, iepazīt malēniešu dabu un malēniskās izloksnes izpausmes kultūrā!
Vēl jo vairāk, ja šis ir vēlās pēcpusdienas sacensību posms ar nu jau ierasto vasaras vidus meža zvēru nakts ballīti pasakaini skaistajā Pilssalas kompleksā! Jā, gan sacensību centrs, gan ballīte būs uz salas. Pilssalas.
Trašu izveidē Stirnu bukam Alūksnē nesavtīgi palīdz malēnietis Vilnis Veļķeris un mūsu uzticamais takuzinis Artis Ločmelis (VSK Burkānciems), īpašs paldies Alūksnes novada domei!
Tiekamies Pilssalas kompleksā!!!
Pilssala ir Alūksnes ezera lielākā sala, uz kuras 1342.gadā tika uzcelta Livonijas ordeņa pils. Tagad varenais cietoksnis pārtapis gleznainās drupās un gaida jūs ciemos. Pilssalā labiekārtota peldēšanās vieta, bērnu rotaļu laukums, stadions, multifunkcionālā servisa ēka ar kafejnīcu un brīvdabas estrāde.
Google karte:: ŠEIT!
Izbaudiet Alūksnes ezera vilinājumu izbraucot ar kuģīti “Marienburg” vai plostu “Kaija”. Brauciena laikā izbaudīsiet Alūksnes ezera un tā salu skaistumu, redzēsiet skaistākās Alūksnes kultūrvēsturiskās pērles. Aktīvās atpūtas cienītājiem iespējams izbraukt ar SUP dēļiem, airu laivām, ūdens velosipēdiem. Asāku izjūtu cienītājiem ar ātrumlaivu un pūsli.
Par iespējamajām ūdens aktivitātēm uzzini vairāk:: http://visitaluksne.lv/aktivitates/laivosana/
Pieteikumiem:
Ātrumlaiva, T.: +371 25772411;
Plosts “Kaija” (līdz 25 personām), T.: +371 29416253, plostskaija.lv
Kuģītis “Marienburg” (līdz 20 personām), T.: +371 24429955, kugitismarienburg.lv
Multimediālā ekspozīcija “Alūksnes bānīša stacija”, kuras vizuālais kodols ir vairāk nekā 100 gadus vecais bagāžas šķūnis, kur mūsdienīgais komforts savijas ar ēkas autentisko koka konstrukciju. Ekspozīcijas dizainā iekļautas senās bagāžas kastes un informācijas krātuves, kas mūsdienās simboliski atver durvis uz senatni. Gluži kā braucot vilciena vagonā stilizētajos 10 staciju logos garām aizslīdēs vietējā ainava, savukārt, grīdas vitrīna rādīs dažādus sliežu platumus. Ikviens digitāli varēs sajust, kā pasauli redz vilciena mašīnists.
Iepriekš piesakoties, iespējams ļauties piedzīvojamam un piedalīties piedzīvojumu spēlē, organizēt tematiskos pasākumus draugu, kolēģu vai skolēnu grupām vai iegādāties tikai Alūksnei raksturīgos suvenīrus.
Vairāk lasi:: VisitAluksne.lv
T.: +371 25669604
Google karte:: ŠEIT!
20. gs. sākumā Vidzemes pievedceļu sabiedrība vietējā transporta vajadzībām uzbūvēja šaursliežu dzelzceļa līniju Stukmaņi (Pļaviņas) – Gulbene – Alūksne – Valka. No tās saglabājies un joprojām tiek izmantots 33 km garš dzelzceļa posms Gulbene – Alūksne jeb Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļš, ko vietējie iedzīvotāji dēvē par Bānīti.Kopš 1998. gada Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļš, tajā skaitā sliežu ceļi, ritošais sastāvs, inženierbūves, aprīkojums un dzelzceļa ēkas ir valsts nozīmes vēstures piemineklis.Bānītis, būdams Eiropas tūrisma un muzejdzelzceļu federācijas (FEDECRAIL) dalībnieks, no citiem (vairākiem simtiem) Eiropas muzejdzelzceļiem atšķiras ar to, ka joprojām ikdienā pārvadā pasažierus. Bānītis ir iecienīts tūrisma objekts, kas piesaista apmeklētāju interesi ne tikai kā senās dzelzceļa tehnikas liecība, bet arī kā atraktīvs transporta līdzeklis ceļojumam pa Vidzemes gleznaino apkārtni.
T.: +371 20228884
banitis.lv
Alūksnes Jaunā pils celta 19. gs. otrajā pusē pēc barona Aleksandra Jozefa fon Fītinghofa pasūtījuma. Alūksnes Jaunajā pilī ir apskatāmi divi muzeji – dabas muzejs “Vides labirints” un Alūksnes muzejs, tas kopj un saglabā lokālo identitāti, atklāj Alūksnes kultūrvēsturiskā mantojuma savdabību un daudzveidību. Alūksnes muzejs piedāvā apskatīt mainīgās un patstāvīgās ekspozīcijas. “Vides labirintā” iespējams iegūt gan jaunas zināšanas par dabu atraktīvā, aizraujošā veidā, gan arī gūt emocionālo baudījumu, ko sniedz kolekciju mākslinieciskajā noformējumā ietvertais dabas neatkārtojamais skaistums.
Alūksnes muzejs, T.: +371 25665538, aluksnespils.lv
Dabas muzejs “Vides labirints”, T.: +371 28624196, videslabirints.blogspot.com
Google karte: ŠEIT!
Alūksnes muižas parks ir vienīgais parks Latvijā, kurā ir saglabājušās tik daudz mazās arhitektoniskās formas. Pašreizējā parka platība ir 32 ha, taču tas šķiet daudz lielāks, jo robežojas ar Alūksnes ezeru, un pār to redzams skats uz Tempļakalna pussalu ar Rotondu un Saules tiltu, kas veido vienotu ansambli.
gadā Alūksnes muižas parks ir atguvis vairākus objektus – mazās arhitektūras formas, kas restaurētas vai atjaunotas: Granīta obelisku, Pomonas templi, Apaļo un Ovālo strūklaku, Putnu paviljonu, Mauzoleju, granīta soliņus.
Google karte: ŠEIT!
Tempļakalna parkā jūs varēsiet apskatīt 1807.gadā, pēc barona Burharda fon Fītinghofa pasūtījuma, uz pilskalna novietoto Rotondu jeb Slavas templi par godu Lielā Ziemeļu kara notikumiem Alūksnē, Saules tiltu un skatu torni, kas ir otrais augstākais koka skatu tornis Latvijā (37,8 metri).
Tempļakalna pussalu ar Pilssalu savieno jaunais Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas tiek apskaņots un vakara stundās mūzikai pievienojas arī romantiskas gaismas, kas spoguļojas ar Alūksnes ezera viļņiem. Tilts tiek apskaņots katru dienu no pulksten 12 līdz 24 naktī, katras stundas pirmās piecpadsmit minūtes.
Vairāk:: VisitAluksne.lv
Google karte: ŠEIT!
Mācītājs Ernsts Johans Gliks 1689.gadā pabeidza pirmo pilno Bībeles tulkojumu latviešu valodā grāmatai, kas kļuva par tautas ābeci un ceļvedi gadsimtu garumā. Bībeles muzejā (Pils ielā 25A), iespējams apskatīt Bībeles 38 valodās, bet turpat līdzās ar kaltiem laukakmeņiem rotāts, pilsētas debesīs kāpj Alūksnes Evaņģēliski luteriskās baznīcas tornis. Baznīca ir viens no cēlākajiem agrīnā klasicisma pieminekļiem Latvijā, kuru iespējams apmeklēt arī tūristiem un uzkāpt baznīcas tornī. Pie Mācītājmuižas (Pils ielā 15A) atrodas Glika ozoli – tos mācītājs iestādījis, pabeidzot Vecās un Jaunās Derības tulkojumu. Dodieties aplūkot kādi tie ir izauguši gadu garumā.
Google karte: ŠEIT!
Naksnīgā Alūksne, kad gribas ko romantiskāku par zvaigznēm un mēnesi… Izejiet naksnīgās Alūksnes ielās – naktī pilsētu grezno krāšņas gaismas izrādes. Līdz pat pusnaktij dzirksteļo piecas strūklakas Jaunās pils parkā, krāsainas gaismas rotaļas apmirdz arī Tempļakalna ielas gājēju tiltu, Rotondu Tempļakalnā un 7.Siguldas kājnieku pulka pieminekli. Alūksne naktī ir tikpat skaista kā dienā, taču daudz noslēpumaināka!
Ikvienam pilsētas viesim iesakām nogaršot Alūksnes pusei raksturīgos ēdienus – profitroļus, kūku “Diena un nakts”, kā arī izbaudīt īpašo Alūksnes kokteili kādā no pilsētas kafejnīcām.
Alūksnes novada īpašā ēdienkarte:: VisitAluksne.lv