24-10-2020 Abavas senlejas stirnu buks
Distances
Susurs
~1 km
Skola
4-6 km
Vāvere
4-6 km
Zaķis
8-13 km
Stirnu buks
17-23 km
Lūsis
27-35 km
 
 
Reģistrēties
sacensībām

Apsveicam! Tu esi nokļuvis taku skrējienu seriāla “Stirnu buks” 2020.gada sezonas noslēguma posma apraksta lapā!

Starts/Finišs:: Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadions. GoogleMap šeit!

Sacensību programma:: ŠEIT! (drīzumā)

Detalizētākas distanču kartes:: ŠEIT! (drīzumā)

Distanču GPX faili pieejami šeit (spied “Saglabāt saiti kā”!):: “Vāvere – GPX”, “Zaķis – GPX”, “Stirnu buks – GPX”, “Lūsis – GPX” (drīzumā)

Tūrismagids.lv:: Brīvdienu maršruts: Abavas senlejas – dabas takas, pilsētas un muižas

Abavas senlejā pie viesmīlīgā aktīvas atpūtas centra Zviedru cepure saimnieka Edvīna Baloža jau reiz lēcām, tālajā 2015.gadā! Šogad pievilcīgajā Abavas ielejā atgriezīsimes, bet izskriesim nedaudz citu ielejas reģionu – Kandavu un tās tuvāko apkārtni!

Dabas parks “Abavas senleja” aptver ledājkušanas ūdeņu veidotu senieleju – Abavas ieleju jeb Kurzemes Šveici, kurā apskatāmas iespaidīgas upes, pļavu un nogāžu ainavas, kā arī ģeoloģiski pieminekļi.

Par sacensību centru esam izvēlējušies Kandavu, kas ir sena un romantiska Kurzemes mazpilsēta, un kas slejas Abavas krastos jau vairāk nekā 785 gadus. Nesteidzīga pastaiga pa vecpilsētu ļauj sajust vēstures elpu. Kalnainais reljefs, bruģētās ieliņas, laternas, senatnīgie pagalmi un ēku velves, skulptūras, kas mijas ar košiem stādījumiem – tāda ir Kandava. Gleznaini pakalni savijas ar šaurām ieliņām, bet no senajām pilsdrupām paveras skats uz Abavas senleju un vecāko laukakmens tiltu Latvijā.

Pati daba izveidojusi Abavas ieleju par vienu no skaistākajām vietām Latvijā. Vijoties cauri romantiskiem upes līkumiem un zaļojošiem mežiem, garām senām pilsētiņām, omulīgiem lauku ciematiņiem, spirdzinošiem, maziem ūdenskritumiem un noslēpumainām alām, Abava sajūsmina jebkuru tūristu un iebraucēju. Upes senleja ir 2 km plata un ap 30 m dziļa. Mūsdienu Abava ir 124 km gara

Ievērosim, ka šī ir īpaši aizsargājama dabas teritorija un atrasties dabas parkā “Abavas senleja” jau vien ir īpaša privilēģija! Nenovirzīsimies no iezīmētās takas, cienīsim vidi un šeit valdošos noteikumus, kas palīdz saglabāt apkārt esošo skaistumu.

Taku skrējienu seriāla otrā posma norisi ņo sirds atbalsta arī paši kandavnieki – paldies Kandavas novadam, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma vadītājai Dacei Rozentālei un, jo īpaši, mūsu senam draugam – Stirnu bukamEgnāram Gudriķim!

Tiekamies Abavas senlejā!!!

VisitKandava.lv I FB Visit Kandava I LatviaTravel

Трасса в день соревнований может отличаться от тут показанной.
Фотография имеет иллюстративный смысл.
 
Дистанции и достопримечательные места в ближайшеи округе
 
AbavasSenleja_450

 
Čužas_450

 
kandavas_promenade_monta_judicka_450

 
Tilts_450

 
abavas_rumba_450

 
Māras_kambari_pie_Abavas_2000-09-16_450

 
pedvale-latvia-travel_450

 
zviedru_cepure_450

 
Buse_450

 
dabas-taka-imula-450

 
sabiles-vina-kalns-latvia-travel_450