Ieskandinot Eiropas sporta nedēļu un izejot uz starta teju 3000 skrējējiem, sestdien, 23. septembrī Gaujas Nacionālajā parka senlejā Līgatnes apkaimē aizvadīts krāšņais Gaujas senlejas Stirnu buks, kas bija ainaviskā taku skriešanas seriāla sezonas pirmspēdējais – 6. posms. Visgrūtākajā Lūša distancē uzvaru svinēja siguldietis Uldis Kļaviņš un Anete Švilpe no Rīgas.

Pēc aizvadītā lietavu perioda, kas aiznesa nevienu vien Stirnu buka darināto tiltiņu un daudzviet takas bija pārvērtis dubļos, kustīga dzīvesveida draugus pārsteidza saulaini un silti laika apstākļi. Tradicionāli kā pirmie trasē devās vismazākie, taču allaž visazartiskākie – Susuru skrējienu dalībnieki. Publiku priecēja arī kanikrosa cienītāji – skrējēji sasaitē ar suni. Un tad Stirnu buks varēja uzņemt apgriezienus, drīz vien dodot starta šāvienus arī Lūšiem, Bukiem, Zaķiem, Vāverēm un Skolu čempionāta dalībniekiem!

Aerologo_862

KĻAVIŅŠ UN ČAKLE PIESAKĀS ČEMPIONA TITULAM

Visgarākajā Lūša distancē pārliecinošu uzvaru svinēja Uldis Kļaviņš, pirms sezonas izšķirošā posma Karostā kļūstot par galveno pretendentu uz čempiona titulu. 29 km garo distanci siguldietis veica ar rezultātu 2h 18min 21s, tuvākos sekotājus Jāni Kūmu un Arti Dāvidnieku apsteidzot attiecīgi par nepilnām 7 un 13 minūtēm.  Sezonas galvenais favorīts Andris Ronimoiss šoreiz skrēja atjaunošanās režīmā un finišēja 17. vietā. Pēc izcīnītās sudraba godalgas pasaules čempionātā rogainingā 24 stundu distancē Ronimoisam ir jāatgūst spēki un, lai pretendētu uz čempiona titulu, Liepājas karostā cēsniekam ir jāpaveic brīnums. Taču neteiksim “hop!” pirms Stirnu buks Liepājā ir lēcis…

Dāmu konkurencē Lūša trasē cīņa izvērtās sīvāka. Tikai trīs dalībnieces veica distanci ātrāk par trim stundām un par uzvarētāju kļuva Anete Švilpe (2h 50min 1s), kurai divas minūtes piekāpās Linda Boldāne. 3. vietu izcīnīja panākumiem bagātā orientieriste Vieda Lūsa. Čempione un sezonas līdere Laura Čakle finišēja 4.vietā, saglabājot teicamas izredzes Liepājā nosargāt pērn iegūto titulu.

IMG_0356_862

SERJOGINS – ČEMPIONS, BUKA DISTANCĒ ELITES ATLĒTES

21 km garajā Stirnu buka distancē laurus plūca Dmitrijs Serjogins (1h 38min 50 sek), priekšlaicīgi nodrošinot sev čempiona titulu. Serjogins, kurš, lietojot azartspēļu terminoloģiju, šogad 3 no 5 startiem paņēmis “džekpotu” – uzvara gan distancē, gan sprinta etapā, iegūstot maksimālo punktu skaitu kopvērtējuma ieskaitē – trasē par pusotru minūti apsteidza Kristapu Vēju-Āboliņu un vēl par minūti – Daini Limanānu.

Dāmu konkurencē dalībnieku pulku kuplināja arī divas Latvijas elites vieglatlētes – Anita Kažemāka un Ilona Marhele. Šoreiz uzvaru izcīnīja Rio olimpisko spēļu dalībniece Marhele (1h 49min 29s), kura Kažemāku, pašreizējo Latvijas čempioni maratonā, apsteidza par septiņām minūtēm, abām distanci veicot ātrāk par divām stundām. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa sezonas vicelīdere Iveta Pūpola,  uzvarētājai piekāpjoties 13 minūtes. Savukārt sezonas čempiones balvu jau Milzkalnē nodrošināja Zanda Ulanova un Līgatnē vairs nestartēja.

8R4A6337_862

NO VISSĪKSTĀKĀ LŪŠA PAR VISĀTRĀKO ZAĶI

13 km  garajā Zaķa trasē triumfēja pērnās sezonas absolūtais čempions Gints Lūsis, kuru Karostā tagad varēsim kronēt par Zaķa distances sezonas uzvarētāju. Talsenieks trasi veica apaļā stundā (1h 50s), tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk nekā četrām minūtēm – 2. vietā Valdis Aņikejevs. Sīvākā cīņa izrādījās par 3. vietu, kuru Kristaps Broks izcīnīja ar nieka 14 sekunžu pārsvaru pār savu komandas biedru Jāni Vītiņu no VSK Noskrien Rieksti blices.

Dāmu konkurencē triumfēja un priekšlaicīgi čempiones titulu nodrošināja slēpotāja Patrīcija Eiduka no Vecbebriem (1h 10 min 13 sek). Uz goda pjedestāla 2. un 3. pakāpiena kāpa Daiga Grickus un Elīna Kārkliņa.

KALNU KARAĻI – BAUNIS UN BLŪMIŅA

Kalnu karaļa sprinta etapā neapturams bija Jānis Baunis (1 min 14s), kurš tuvāko sekotāju apsteidza par 7 (!) sekundēm. 2. ātrākais bija kalnu sprinteris bija Didzis Raits, bet 3. vietā jau pieminētais esošais un topošais čempions Gints Lūsis. Bravo!

Dāmu konkurencē tikai goda pjedestāla laureātes spēja sprinta etapu veikt ātrāk par divām minūtēm. Uzvarēja siguldiete Gunta Blūmiņa (1 min 51s), “iekabinot” olimpietei Ilonai Marhelei un Evijai Melbergai.

IMG_0330_862

ENGURES VIDUSSKOLA IERODAS AR DIVIEM AUTOBUSIEM

Vāveres distancē, kas šoreiz bija 6 km gara, kārtējo reizi uzvaru svinēja Oļegs Gulua (27min 25s). Dāmu konkurencē ātrākā bija Gundega Pāķe (36 min) no Saulkrastiem.

Skolu čempionātā, kas risinās Vāveres trasē un kur noteicošais kopvērtējuma kritērijs ir skolēnu skaits, kas izgājuši uz starta, Engures vidusskola sporta skolotājas Indras Krēgeres vadībā bija ieradusies uz sacensībām ar diviem autobusiem. Tomēr sezonas līderi – Jelgavas 4. vidusskola – pamanījās engurniekiem izgriezt pogas, piesaistot par vienu skolēnu vairāk. Tukuma 2. vidusskola ar 29 skolēniem bija trešā visvairāk pārstāvētā skola, bet tālāk “uz papēžiem min” skolēnu komanda “LīgatneVar!” un Aizputes vidusskola katra ar 23 skolēniem, bet olimpisko sešinieku noslēdza Daugavpils jaunsargu vienība ar 18 skolēniem.

Šķiet, Jelgavas 4. vidusskolai galveno balvu 1000 eiro skolai sporta inventāra iegādei engurniekiem neizdosies “nocelt” un būs jāsamierinās ar 600 eiro. Toties intriga saglabājas cīņā par 400 eiro vērto 3. pozīciju, kur Aizputes un Tukuma skolas šķir tikai 9 skolēni. Darbiņš sporta skolotājam – kurš labāk pratīs pārliecināt, ka Stirnu buks ir veselīgu atkarību raisošs!?

Skolu čempionāta Kopvērtējums pēc aizvadītajiem 6 posmiem ŠEIT!

8R4A6310_862

KOMANDU KOPVĒRTĒJUMĀ TRAKA CĪŅA

Stirnu buka komandu kopvērtējumā risinās spraiga cīņa gan par čempiona titulu, gan par TOP 6. Pirms sezonas pēdējā posma joprojām vadībā ir pērnās sezonas 3. vietas ieguvēji Moller Auto Ventspils/MRC (41 149 punkti), taču Līgatnē viņiem par 380 punktiem pietuvojās RIEKSTI (40 983), kas diez vai otro gadu pēc kārtas gribēs samierināties 2. vietu… Ja savu labāko rezultātu atkārto čempioni PROF.LV/Talsu Pakalnu Sporta Klubs (39 719), viņi var pat nosargāt pērn iekaroto troni. No pirmā trijnieka nedaudz atpaliek VSK Noskrien Vāveres (37 537), Kocēnu Novads (36 959) un PATRIA SPORTLAND (36 954), kas ieņem 6. pozīciju. Savukārt SSK Bebra 1 veiksmes gadījumā vēl var pacīnīties par vietu olimpiskajā sešiniekā, kur viņus šķir 941 punkts.

Komandu Kopvertējums pēc aizvadītajiem 6 posmiem ŠEIT!

GRIBU ATGRIEZTIES LĪGATNĒ!

Distances gaitā bieži vien varēja dzirdēt skrējējus sajūsminoties vai paužot prieka pilnus pārsteiguma uzsaucienus, forsējot Gaujas krastu, kur skrējējus sveicināji laivotāji, takas gar smilšu alām un pat dubļainajās gravās.

“Šis posms bija pats skaistākais visā Stirnu buka vēsturē!” komentēja titulētā Laura Čakle.  “Paldies Stirnu buka komandai par ieguldīto darbu un pārsteigumiem trasē! Man ļoti patika, neskatoties uz to, ka gāja ļoti grūti, jo esmu fiziskās kondīcijas bedrē un vairs netrenējos. Trase bija ideāla. Jau tagad gribu atgriezties Līgatnē!” pauda ventspilniece.

IMG_7171_862

Savukārt Uldis Kļaviņš lika noprast, ka viņš nav eiforijā par čempiona titulu, kas gandrīz jau rokā. “Vai es jūtos kā čempions? Tā īsti es neteiktu, jo Stirnu buks ir no tām sacensībām, kuru rezultātu ietekmē ne tikai skrējēja ātrums, bet arī spēja noreaģēt un pielāgoties  negaidītiem pagriezieniem, saknēm, dubļiem, stāviem kāpumiem, kā arī prasme visa izvēlēties piemērotus apavus. Šoreiz veiksmīgāk par konkurentiem izdevās tikt ar to visu galā, tāpēc neizpalika arī rezultāts,” piezemēts bija Kļaviņš, pasvītrojot, ka Kaimiņam un Ronimoisam gluži vienkārši Līgatnē nebija tie veiksmīgākie mači. “Sezonu sāku ar mērķi palīdzēt RIEKSTU komandai kopējo punktu vākšanā, un uz to arī koncentrēšos Stirnu buka pēdēja posmā, jo komandu kopvērtējuma ieskaitē Liepājā būs svarīgs katrs punkts.”

“Trase bija viena no interesantākajām, kāda Stirnu bukā bijusi. Piemēram, ja citos posmos kāda upe bija jāšķērso pa speciāli sacensībā meistarotu pāreju tikai vienreiz, tad šajā posmā vairākas reizes. Patika arī pazemes bunkuri, kuriem skrienot cauri varēja piedzīvot skrējienam neierastas izjūtas, un, protams, Stirnu bukam ierasto meža smaržu visas distances garumā baudīt,” iespaidos dalījās Kļaviņš.

IMG_6412_862

Īpašs paldies Līgatnes novadam par atbalstu trases sagatavošanā un rehabilitācijas centram “Līgatne” par negaidīto pārsteigumu garāko distanču dalībniekiem – iespēju izveidot un izskriet trasi 9m zem zemes Padomju slepenajā bunkurā!

Tiekamies 21. oktobrī skarbajā Karostā, kur pieliksim treknu punktu aizvadītajai sezonai. Ies karsti!

Karostas_FB_ar_txt_862

baneris stirnu buks
300X200 KUPONS
1