Svelmīgajā Kamparkalna Stirnu bukā zibeņo slēpotājs Indulis Bikše

Kristaps Zaļkalns

Termometra stabiņam pietuvojoties +30°C grādu atzīmei, Talsu pusē Kamparkalna apvidū 28.jūlijā aizvadīts ainaviskā taku skriešanas seriāla Stirnu buks sezonas 4.posms. Visgrūtākajā Lūša distancē ārpus konkurences bija Indulis Bikše – madonietis 31 km garo stāviem pauguriem bagāto distanci veica  gandrīz par 10 (!) minūtēm ātrāk nekā tuvākais sekotājs. Cepuri nost! Interesanti, ka Kalnu karaļu titulus savā starpā sadalīja vīrs un sieva – Šņoriņu pāris!

A post shared by Stirnubuks.lv (@stirnubuks.lv) on

LAIPNI LŪGTI ELLĒ!

Karstuma izturības skrējiens – šķiet, tā var vislabāk raksturot Stirnu buka atgriešanos Talsu novadā, kur tas iepriekš bija lēcis 2016. un 2015.gada vasarās. Nedēļas sākumā pastāvēja pat risks, ka reģionā valdošo ugunsgrēku dēļ sacensības varētu tikt atceltas, tomēr labvēlīgi izrādījās valdošie vēji un 25 km attālās, dūmainās sarkanā pūķa nedarbu sekas Kamparkalnu nesasniedza…   Par spīti dedzinošajam sausumam un izaicinošajam distances reljefam, dalībnieki pauda gandarījumu par aizvadīto etapu – trases izcēlās ar iespaidīgu daudzveidību, šķērsojot kalnu slēpošanas trases, karjeru raktuves, svelmīgas pļavas, ēnainas mežmaliņas un mežus, mirdzošu ezeru krastus, smilšainas takas, mokošas stigas… Dalībniekiem bija sarūpēti seši dzirdināšanas un pavisam astoņi atveldzēšanās punkti.  “Karstums bija mūsu sabiedrotais!” pēc sacensībām komentēja Kaspars Pētersons no Valmieras Zilākalna, kurš veica 22 km garo Buka distanci. Savukārt rīdziniece Gerda Markus startēja 11 km garajā Zaķa distancē: “Fantastiski! Trase bija forši saplānota – gan uzkalniņi, gan saulīte, gan mežiņš, lai drusku atvēsinātos. Bet tie visi palīgi, organizācija – gan ūdens punkti, gan laistīšana ar šļūteni, gan pelde dīķī, gan pat džeks, kas pieskatīja peldētājus. Es teiktu – labāk nevar organizēt!” komentēja Gerda.

 

A post shared by Stirnubuks.lv (@stirnubuks.lv) on


LŪŠĀ DISTANCĒ TRIUMFĒ BIKŠE UN ŠVILPE

Visgarākajā un smagākajā Lūša distancē pārliecinoši ātrākais bija Latvijas labākais distanču slēpotājs Indulis Bikše, finišā uzrādot fenomenālu rezultātu –  pēc 2h 20min 23 sek. Dainis Limanāns no Bikstiem finišēja 2.vietā (+9:40), Dmitrijs Serjogins (+10:51) šoreiz 3.vietā.

Dāmu konkurencē tikai divas dalībnieces  distanci veica ātrāk par trim stundām. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja rīdziniece Anete Švilpe (2h 58min 20sek), par minūti apsteidzot sezonas līderi Jekaterinu Sokunovu no Līvāniem. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Madara Frēliha, kura uzvarētājai piekāpās piecas minūtes. Interesanti, ka Švilpei šis bija pirmais starts Lūša distancē sezonā – Kamparkalna Lūša uzvarētāja iepriekšējos trīs posmos – Vanagkalnā, Zilajos kalnos un Tērvetes Pasaku mežā – startēja Buka distancē un pirmajā trijniekā netika ne reizi. Jāpiebilst, 4.vietā ierindojās Rīga-Valmiera skrējiensoļojuma rekordiste Vita Devjatņikova, 5. vietā – divkārtējā Stirnu buka seriāla čempione Laura Čakle.

8R4A8331_862

BUKA DISTANCĒ LAURUS PLŪC BĒRZIŅŠ UN HELMANE-SOROČENKOVA

Stirnu buka distancē gana spraiga cīņa par uzvaru risinājās gan vīriešu, gan dāmu konkurencē. Lielisku rezultātu finišā sasniedza kuldīdznieks Kristaps Bērziņš (1h 28min 9sek), par pusminūti apsteidzot Dāvi Dišleru no Babītes. Tikai abi līderi spēja distanci veikt pusotrā stundā – 3.vietu izcīnīja 2016.gada Stirnu buka čempions, mājinieks Gints Lūsis, kurš finišā Stirnu buka 2015.gada čempionam Bērziņam piekāpās piecas minūtes.unžu robežās. Proti, tukumniece Karīna Helmane-Soročenkova (1h 51min 38sek) svinēja uzvaru, par 42 sekundēm apsteidzot ventspilnieci Zandu Ulanovu un par 1 minūti 33 sekundēm – Klintu Lausku no Rīgas.

ZAĶA DISTANCĒ PĀRSTEIDZ DAINIS STEPE

Negaidīti pārliecinošu uzvaru Zaķa distancē izcīnīja Patria Sportland komandas dalībnieks Dainis Stepe no Turlavas (46min 46sek). Stepe, kurš Zaķī Tērvetes Pasaku meža ierindojās 4.vietā un Zilajos kalnos izcīnīja 3.vietu, Kamparkalnā triumfēja teju ar trīs minūšu pārsvaru, aiz muguras atstājot Matīsu Slikšjāni no Grundzāles, un vēl par pusotru minūti pārspējot 3.vietu izcīnījušo Ediju Dzalbu. Dāmu konkurencē ātrākā bija olimpiete Patrīcija Eiduka (55min 36sek). Alūksnes distanču slēpotāja par nepilnu minūti apsteidza pieredzējušo orientieristi Iritu Puķīti no Saulkrastiem un par trim minūtēm – Elīnu Kārkliņu, kurai 3.vieta.

KALNU KARAĻI – ŠŅORIŅI! Kamparkalna Stirnu bukā sprinta etaps visās distancēs bija jau pašā sākumā – pēc veiktiem 2 km. Rets gadījums, bet šoreiz neviens no Kalna karaļa un karalienes sprinta etapa TOP3 rezultātu autoriem pamatdistancē vietu uz pjedestāla neizcīnīja. Toties kas par cīņu sprinta etapā! Kungiem pirmo trijnieku izšķīra sekundes simtdaļas un divi no trim laureātiem mājinieki! Uzvaru izcīnīja talsenieks Jānis Šņoriņš (rez. – 38 sek), 2.vietā Oskars Bormanis (+0,32) no Rīgas, bet uz goda pjedestāla 3.pakāpiena kāpa vēl viens talsenieks – Reinis Korsūnovs (+0,87). Sprinta etapa pirmajā pieciniekā četri Tals puiks no “Talsu Pakalnu sporta kluba”! Mājasdarbs atstrādāts godam! Savukārt dāmu konkurencē Kalnu karalienes balvu ieguva Baiba Šņoriņa (49 sek) – Jāņa Šņoriņa sieva, kura par pusotru sekundi apsteidza Kristu Hartmani un Guntu Blūmiņu. Stirnu buka vēsturē nebijis gadījums, kad Kalnu karaļa un Kalnu karalienes titulu sadala vīrs un sieva. Apsveicam!

A post shared by Jānis Pārums (@janisparums) on

VĀVERES DISTANCĒ LIDO ĀBOLTIŅŠ UN JANSONE

5 km garajā Vāveres distancē tikai pirmais trijnieks distanci veica pusstundā. Uzvarēja Artūrs Āboltiņš (28min 4 sek), 2.vietā Mairis Pētersons (+26sek) un 3.vietā Rolands Puķe (+1min 35sek). Interesanti, ka uzreiz aiz minētajiem kungiem finišēja Jana Jansone, kura bija pārliecinoši ātrākā dāmu konkurencē, apsteidzot Kristīni Rogu un Annu Freimani, kuras attiecīgi izcīnīja 2. un 3.vietu.

ENGURES VIDUSSKOLA – LVM SKOLU ČEMPIONĀTA ZVAIGZNES

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) atbalstītajā Skolu čempionātā, kurā uzvarētājus nosaka skolēnu skaits, kas piedalās, pārstāvot savu skolu, fantastisku rādītāju turpina demonstrēt Engures vidusskola. Neskatoties uz vasaras brīvlaiku, kamēr citi skolotāji un skolēni atpūšas, sporta pasniedzējas Indras Krēgeres spārnotā Engures vidusskolas komanda Kamparkalnā bija ieradusies 77 (!) skolēnu sastāvā! Tuvākie sekotāji: Aizputes vidusskola – 27 dalībnieki, Nīkrāces pamatskola – 19 dalībnieki, Jelgavas 4. vsk. – 18 dalībnieki, Priekules vsk. un Rīgas 41. vsk. – pa 15 dalībniekiem, Siguldas  pilsētas vidusskola – 11 dalībnieki. 8R4A8182_862 Kamēr trasē nebija LVM Skolu čempionāta galvenais favorīts Artūrs Niklāvs Medveds, Aizputes vidusskolas kvalitātes godam aizstāvēja māsas Bogdanovas – tikai Izabella un Viktorija ar astoņu sekunžu savstarpēju starpību kā vienīgās skolnieču ieskaitē distanci veica ātrāk par pusstundu. Skolnieku vidū augstvērtīgāko rezultātu uzrādīja U16 vecuma grupas pārstāvis Roberts Aleksis Glazers (25min 4sek) no Cēsu pilsētas vsk., 2. labākais rezultāts Nikam Zaulam no Limbažu novada ģimnāzijas, kuram uzvara U18 grupā, 3. labākais rezultāts Gustavam Kļavim no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas. Dzeriet ūdeni, pareizi trenējieties un karstums būs jūsu sabiedrotais!

A post shared by Anda Sproge (@andinja_) on

Tiekamies jau 18. augustā Stirnu buka dzimtajās mājās – Šlokenbekas muižā Engures novada Milzkalnē!

KOPVĒRTĒJUMS pēc sezonas pirmajiem 4 posmiem ŠEIT!

godagimene_300x200
1
TM_B5_Veebireklaam_300x200_Lati-01