Par Stirnu buks / FAQ


Kas ir taku skrējiens?

Taku skrējieni ir skrējieni, kas notiek pa dažāda seguma ceļiem un takām (asfalts – ne vairāk kā 5-10% no distances kopējā garuma, lauku ceļi ar grants segumu, aizauguši meža ceļi, reiz bijušas takas un bezceļi, meža ceļi, stigas un takas).

Kas ir taku skrējienu seriāls Stirnu buks’2017?

Taku skrējiena seriāla “Stirnu buks’2017” skrējieni notiks izcili ainaviskās vietās – Zilo kalnu, Smeceres sila, Veclaicenes apvidus, Pokaiņu meža, Milzkalna-Āžu kalna, Gaujas Nacionālā parka un Liepājas Karostas mistēriju pilnie un ainaviski bagātie meža ceļi un taciņas, garāmskrienot ļaus izbaudīt arī pa kādam kultūrvēsturiskam objektam, neskaitāmiem pauguriem, pilskalniem, senču senajām dabas svētvietām, pamestām slēpošanas trasēm, mežacūku vannām un citiem MammasDabas izaicinājumiem!

Katrs no 7 taku skrējienu seriālā ietilpstošajiem taku skrējieniem ir atsevišķas sacensības, tomēr dalībniekiem ir iespēja arī savstarpēji sacensties skrējienu seriāla kopvērtējumā.

Taku skrējieni notiks:

15.aprīlī, “Zilo kalnu Stirnu buks”, OGRE;

27.maijā, “Smeceres sila Stirnu buks”, MADONA;

1.jūlijā, “Kornetu Stirnu buks”, ALŪKSNES NOV.;

29.jūlijā, “Pokaiņu meža Stirnu buks”, DOBELES NOV.;

19.augustā, “Milzkalna-Āžu kalna Stirnu buks”, MILZKALNE;

23.septembrī, “Gaujas senlejas Stirnu buks”, LĪGATNE;

21.oktobrī, “Karostas Stirnu buks”, LIEPĀJA.

Karte_2017_new_862

Cik garas distances būs jāskrien?

Katrā no seriāla sacensībām dalībniekiem tiks piedāvātas 5 dažādas distances visiem meistarības līmeņiem un izturības sliekšņiem.

Distances_2017_862

Kas ir sprinta etaps Stirnu buka Kalnu karalis?

Katrā trasē tiks noskaidroti ātrākie sprinta distances “Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene” veicēji – titulu iegūs tas, kurš nevis pirmais kalnā uzskries, bet konkrēto etapu (200-600m) veiks visātrāk! “Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene” titulu izcīna starp distanču “Zaķis”, “Stirnu buks” un “Lūsis” dalībniekiem.

Kā tiek noteikti uzvarētāji taku skrējienu seriāla Stirnu buks’2017 kopvērtējumā?

Dalībniekiem ir iespēja cīnīties par uzvaru sacensību seriāla kopvērtējumā 3 dažādās distancēs – “Zaķis”, “Stirnu buks” vai “Lūsis”, kurā tiks vērtēti katra dalībnieka 5 labākie rezultāti konkrētajā distancē! Kopvērtējums tiks noteikts sumējot iegūtos punktus vienas distances ietvaros. Vienāda rezultāta gadījumā augstāku vietu ieņem dalībnieks, kurš vairāk punktus nopelnījis seriāla pēdējā posmā.

Distanču “Zaķis”, “Stirnu buks” un “Lūsis” uzvarētājs izcīna 1000 punktus, katra nākamā dalībnieka rezultātu aprēķina pēc sekojošas formulas – uzvarētāja laiks tiek dalīts ar katra dalībnieka uzrādīto laiku un pareizināts ar 1000.

Sprinta etapa “Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene” (piedalās visi distanču “Zaķis”, “Stirnu buks” un “Lūsis” dalībnieki) uzvarētājs izcīna 300 punktus, katra nākamā dalībnieka rezultātu aprēķina pēc sekojošas formulas – uzvarētāja laiks tiek dalīts ar katra dalībnieka uzrādīto laiku un pareizināts ar 300.

Kopvērtējuma aprēķinā tiek ieskaitīti gan distancē, gan sprinta etapā izcīnīto punktu summa. Katrā posmā maksimāli iespējamais iegūstamo punktu skaits ir 1300.

Neoficiālais sacensību kopvērtējuma reitings tiek publicēts arī Sprinta etapa “Stirnu buka Kalnu karalis un Karaliene” ietvaros.

Kopvērtējuma ieskaiti veido augstāko punktu summa no piecām sacensībām. Vienāda rezultāta gadījumā augstāku vietu ieņem dalībnieks, kurš vairāk punktus nopelnījis seriālā pēdējā posmā.

Vai un kāpēc iegādāties sezonas Abonementu?

Reģistrēties sacensībām var katram posmam atsevišķi mājas lapas sadaļā “Reģistrēties” vai arī sacensību dienā pasākuma norises vietā par paaugstinātu maksu. Ja plāno piedalīties vismaz 5 taku skrējiena seriāla posmos, ekonomiski izdevīgāk būs iegādāties 2017.gada sezonas Abonementu, turklāt to īpašnieki bez papildu maksas saņems īpašo Stirnu buka skriešanas t-kreklu. Abonements nav piesaistīts konkrētai distancei. Abonementa īpašnieks, vēlākais, nedēļu pirms katrām sacensībām apstiprina, kuru distanci plāno skriet. Sezonas Abonementa cena 70,- eur, to iegādājoties līdz 31.12.2016., 80,- eur, to iegādājoties līdz 31.01.2017. Veicot Abonementa apmaksu, tā īpašniekam nosūtīsim elektronisku apliecinājumu ar Abonementa kārtas numuru.

Sacensību formāts?

Sacensību formāts – patīkama izklaide dienas garumā visai ģimenei! Mākslas un dabas izziņas meistardarbnīcas un rotaļas mazākajiem dienas pirmajā pusē, muzikāls priekšnesums un loterija pirms apbalvošanas pieaugušajiem, sacensību pilsētiņa starta/finiša zonā!

Kā tas izskatījās 2016.gada Talsu pauguraines Stirnu buks posmā?


Kā sazināties ar mums?
Raksti:: info @ stirnubuks . lv
Zvani:: +371 29 558 557

Stirnu buks’2016 radošā komanda::

Rimants Liepiņš – ideja, realizācija, bla-bla, takas, partneri (Engures sportam);

Gints Konošonoks – takuzinis, cilvēks-trimmeris, cilvēks-kvadracikls (Engures sportam);

Aldis Rocēns – grafiskais dizains un vizualizācija (Skābekļa Fabrika);

Signis Vāvere – IT burvis, guru & labs cilvēks (VSK Noskrien);

Zintis Šķipors – saimnieciskie jautājumi, Starta/Finiša zona, partneri (Sniega cilvēks);

Mareks Gaļinovskis – fotoman un kreatīvas idejas (FotoMan.lv);

Evita Freimane – reģistrācijas komandas kapteinis (COK Silva);

Līga Blumfelde – pēdējā brīža reģistrācijas & Last minute problēmu risinājumi (Labdako Events);

Vita Viva – scenogrāfija, kultūras programma, apbalvošanas ceremonija;

Jānis Cunskis – dzirdināšanas/ēdināšanas punktu koordinators;

Ieva Freimane – laika ņemšanas sistēmas virsvadība (SportIDENT);

Lauris Lizbovskis – sacensību galvenais runasvīrs,

Kristaps Zaļkalns – raksta, intervē un apraksta, PR čalis.

Organizatora rekvizīti::

Biedrība Engures sportam
40008191691
Jūras iela 85, Engure, Engures pagasts, Engures novads, LV3113
A/S Swedbank
HABALV22
LV30HABA0551037623352