Jau 1. jūlijā Alūksnes novada Veclaicenes pagasta Kornetos gaidāms viens no visu laiku ainaviski visskaistākajiem taku skriešanas seriāla Stirnu buks posmiem.   Kā sola Alūksnes novada sporta dzīves organizators Vilnis Veļķeris, garāko distanču dalībnieki tikšanos ar savdabīgo Kornetu Stirnu buku atcerēsies vismaz līdz Ziemassvētkiem…

EZERU MIRDZOŠĀS ACIS

Neskarta, brīnumskaista daba ar astoņām ezeru acīm! Trase, kas caur šļūdoņa izrautajām neparastajām gravām šķērso igauņu burvju un raganu zemi Paganamaa! Pēc finiša apsveikumi malēniešu dialektā! Šie ir tikai daži no argumentiem, kādēļ vietējās sporta dzīves organizators iesaka skriešanas draugus paviesoties Kornetu Stirnu bukā.

“Ezeru acis mirdzēs!” iesāk Veļķeris, “Mazais Baltiņš un Lielais Baltiņš, Trumulītis un Ievas ezers, Dzērves ezers un Pilskalna ezers… Johaidī! Skrējēji šķērsos savdabīgu astoņu ezeru Kornetu-Peļļu iegulu, ko kā vēstures liecību aiz sevis atstājis šļūdonis. Tie, kuri apskries apkārt visiem ezeriem un spēs šķērsot visus kalnus, atcerēsies pārvarēto piedzīvojumu vismaz līdz Ziemassvētkiem,” stāsta Veļķeris, piebilstot, ka “garākais stiepiens” būs līdz Peļļu gravas ezeriem, kas iekrituši dziļā gravā. “Tas ir kolosāls baudījums!”

DSCN8426_862

MALĒNIEŠI. IESKRIET IGAUNIJĀ. PAMANĪT MUNAMEĢI

Veclaicene var lepoties gan ar pieminēto dabas liegumu, kur vedīs sacensību takas, gan ar citādo Malienas mentalitāti. “Kur vēl tā var divreiz ieskriet un izskriet no Igaunijas? Šeit ir piedzīvota tautu sajaukšanās – dzirdēsiet runāšanu gan igauņu un latviešu mēlē, gan malēniešu dialektā. Tāpat te ir interesantie pauguri – Dieva kalns un Drusku pilskalns, kas ir visstāvākā nogāze Baltijā un no kura skaidra laikā var redzēt 15 kilometru attālo, leģendām apvīto Munameģi,” ieskicē Veļķeris.

DSCN8418_862

UZ VELNA PARAUŠANU!

Un kā reiz Kalnu karaļa sprinta etaps vedīs Drusku pilskalnā, kas paceļas 246 metrus virs jūras līmeņa, no ieplakas pakājes skrējienā sasniedzot gan “tikai” 80 vertikālo augstuma metru.  Vaicāts, vai Paganamaa burvju un raganu zemē, kur soļus spers garāko distanču skrējēji, no velna nav jābīstas, Veļķeris atbild izvairīgi: “Uz velna paraušanu tur vajadzēs skriet!” Kā stāsta vietējie, šim apvidum vēsturiski bijušas raksturīgas tektoniskās svārstības.

“Šeit valda sava unikalitāte, kāda nav nekur citur. Daba, cilvēki un klusums,” sarunas noslēgumā Kornetu Stirnu buka odziņas rezumē sporta organizators. Viņš aicina skrējējus pēc finiša apkopot spēkus, lai paviesoties skatu tornī, no kura paveras gleznainas ainavas. “Tas būs tā vērts!”

Dieva_kalns_skats_No Jana kalna puses_862

KOPVĒRTĒJUMĀ CĪŅA „MATS MATĀ”

Sezonas kopvērtējumā visgarākajā Lūša distancē līderi ir malēnietis Andris Ronimoiss un čempione Laura Čakle. Stirnu buka distancē vadībā atrodas Dainis Limanāns un Zanda Ulanova, savukārt Zaķa distancē vadības grožus tur pērnās sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Gints Lūsis un Patrīcija Eiduka.

Cīņa pieņemas spēkā arī komandu kopvērtējumā. Tikai ar 2 (!) punktu handikapu vadībā atrodas “Moller Auto Ventspils/MRC” (14 072 p.), kas apsteidz tuvākos sekotājus “VSK Noskrien/Rieksti” (14 070)  un “PROF.LV/Talsu Pakalnu Sporta Klubs”  (13509).

Uz redzīti 1.jūlijā Kornetos, Veclaicenes pagastā, Alūksnes novadā!

***

NODERĪGAS SAITES::

Vairāk par 1.jūlijā gaidāmo taku skrējienu “Kornetu Stirnu buks” lasi ŠEIT!

Sacensību dienas programma, lasi ŠEIT!

Detalizētas distanču kartes:: BalticMaps

Kā aizbraukt? –> Sacensību centrs Google Map karte ŠEIT!, Braucamkopā.lv piedāvājums ŠEIT

Kur nakšņot? –> Viesu mājas, telts vietas, jauniešu mītnes Alūksnes novadā ŠEIT!

Ko papildus apskatīt Alūksnes novadā? –> Lasi ŠEIT!

Fotogalerija:: Veclaicene – aizsargājamo ainavu apvidus (Iveta Druvaskalne)

Visit Alūksne I Visit Ape I Visit Estonia

Noskrien_ziemu
godagimene_300x200
Noskrien_300x200